Facebook Google+ Twitter

Poznań. Gentleman wystąpi w Arenie dziś wieczorem!

Już dziś wieczorem poznańską halę Arena wypełnią reggae'owo-dancehallowe rytmy w wykonaniu Gentlemana!

Najnowsza płyta Gentleman'a "Diversity" / Fot. www.gentleman-music.comGentleman, Gentleman i jeszcze raz... Gentleman? Był na Open'erze, był na Coke Live, był Gentleman na Wroc-Love. A teraz posłucha Gentlemana Poznań. Tilmann Otto, bo tak nazywa się ten „kulturalny” muzyk, przyjedzie do nas po raz kolejny, w ramach trasy Gentleman & The Evolution "Diversity Tour 2010". Muzyk będzie promować nową płytę, której premiera była 16 kwietnia. Album zatytułowany ,,Diversity" to kolejne wydawnictwo poświęcone muzyce jamajskiej. Bo choć Gentleman to z urodzenia Niemiec, z serca z pewnością Jamajczyk.

 / Fot. www.gentleman-music.comUrodził się on 19 kwietnia 1975 roku w Osnabruck, jako syn luterańskiego pastora. Dorastał w Kolonii, gdzie po raz pierwszy zetknął się z muzyką reggae, która go zauroczyła. Mając 17 lat wyjechał na Jamajkę i od tej chwili jego fascynacja przerodziła się życiową pasję. Do rodzinnego kraju wrócił bogatszy o nowe muzyczne doświadczenia, zwiększyła się też jego wrażliwość na sprawy ludzkie, które stały się częstym tematem poruszanym w tekstach piosenek.

Pracując z różnymi wykonawcami oraz sound systemami, zadebiutował w 2003 roku wydając album ,,Troding on”, który otworzył mu drogę do narodowej kariery, natomiast jego kolejna płyta ,,Journey to Jah” podbiła nie tylko rynek europejski, ale i światowy. Od tamtej pory artysta odbywa co roku długie trasy koncertowe a jego kompozycje ,,Dem Gone” czy ,,Leave Us Alone” funkcjonują jako kamienie milowe muzyki reggae / dancehall.

W 2004 roku, Gentleman wraz z zespołem The Far East Band po raz pierwszy odwiedził Polskę, występując na dwóch koncertach w Warszawie i w Poznaniu. Promotorem trasy była m.in. agencja artystyczna Roots Music Promotion, z którą do dzisiaj współpracuje. Jednym z owoców kooperacji był wrocławski koncert z 2007 r., który przyciągnął do Hali Stulecia ponad 6 tysięcy widzów. Rok później artysta podpisał umowę z największym polskim festiwalem Opener.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

  • P S
  • 03.05.2010 08:20

Koncert rewelacyjny, galeria z koncertu w Poznaniu link

Komentarz został ukrytyrozwiń

BARDZO CIEKAWY ARTYSTA BARDZO CIEKAWA INFORMACJA I BARDZO CIEKAWY ARTYKUŁ :) SZCEGOŁNIE DLA MNIE Ya Bless!!! 5:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.