Facebook Google+ Twitter

Poznań gospodarzem Mistrzostw Świata w hokeju na trawie?

Czy w 2011 roku do Poznania zawitają gwiazdy światowego hokeja na trawie? Wiele na to wskazuje. Polski Związek Hokeja na Trawie wraz z władzami miasta, chce zorganizować Halowe Mistrzostwa Świata w 2011 roku.

Ewentualne zwycięstwo w wyścigu po Halowe Mistrzostwa Świata byłoby zarówno dla miasta jak i polskiego środowiska hokejowego świetną promocją. Kandydatura Poznania została zgłoszona przez Polski Związek Hokeja na Trawie, przy pełnej akceptacji władz miasta. Już pod koniec 2008 roku powinniśmy wiedzieć czy "hokejowa misja" Poznania się powiedzie. Właśnie w tym okresie na zjeździe Międzynarodowej Federacji Hokeja na Trawie, w Stanach Zjednoczonych, ogłoszony zostanie organizator turnieju.

Będzie to trzecia tego typu impreza. Poprzednie dwie organizował niemiecki Lipsk oraz austriacki Wiedeń. Dwukrotnie biało-czerwoni zdobywali na nich tytuł wicemistrzów świata. Tym razem Polacy, aby w ogóle wystąpić w imprezie muszą awansować rok przed jej startem do europejskiej elity, a wszystko przez spadek do drugiej ligi podczas tegorocznych zawodów w rosyjskim Jekaterymburgu. Do dalekiej Rosji nasi gracze udali się z bardzo okrojonym składzie ze względu na przygotowania kadry seniorów do kwalifikacji olimpijskich, które w kwietniu odbędą się w Japonii.

Duże szanse na występ w mistrzostwach mają, niespodziewanie, Polki. Pozostające zwykle w cieniu bardziej utytułowanych kolegów, polskie zawodniczki w tym roku w czeskim Nymburku sprawiły kibicom miłą niespodziankę, urzeczywistniając awans do europejskiej grupy "A". Utrzymanie się wśród najlepszych podczas Halowych Mistrzostw Europy 2010 oznaczałoby historyczny występ naszej kobiecej kadry na hokejowym mundialu.

Areną rozgrywek miałyby być dwie hale Międzynarodowych Targów Poznańskich. Okazało się, że idealnie nadają się one do organizacji imprez sportowych, w tym hokeja na trawie. Co ciekawe zawody nie mogłyby się odbyć w kojarzonej z poznańskim sportem hali "Arena", ponieważ nie posiada ona dwóch boisk wymaganych do tego typu imprezy.

Halowe Mistrzostwa Świata w 2011 roku nie są jedynym pomysłem Polskiego Związku Hokeja na Trawie, na promocję tej pięknej, acz mało popularnej w Polsce dyscypliny. Bardzo możliwe, iż rok wcześniej stolica Wielkopolski zorganizuje II Akademickie Mistrzostwa Świata w hokeju na trawie. Kandydaturę naszego kraju do tej imprezy zgłosił zarząd AZS po konsultacjach z władzami polskiego hokeja. Poznań spełnia wszystkie wymogi do organizacji tego typu zawodów - głównym kryterium jest posiadanie trzech pełnowymiarowych boisk do hokeja na trawie. Stolica Wielkopolski od zeszłego roku może poszczycić się właśnie trzema obiektami przy Królowej Jadwigi, Promienistej oraz przy ulicy Przystań. Dwa pierwsze będą wymagają renowacji nawierzchni, jednak inwestycja powinna się opłacić.

W tym roku akademicka reprezentacja biało-czerwonych wystąpi w pierwszej edycji Akademickich Mistrzostw Świata, które odbędą się w Republice Południowej Afryki.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.