Facebook Google+ Twitter

Poznań. Hinc: Dodatkowa lekcja matematyki w gimnazjach i liceach

To jeden z celów nowego zastępcy prezydenta Poznania, Sławomira Hinca. Będzie on odpowiedzialny za oświatą i kulturę, a z czasem również za sport. Nowe stanowisko obejmie 5 sierpnia br.

Na pierwszym planie nowy zastępca prezydenta Poznania Sławomir Hinc, obok prezydent Ryszard Grobelny. / Fot. www.poznan.plSławomir Hinc nowym zastępcą prezydenta Poznania

Przemysław Poznański, Wiadomości24.pl: Przywykł pan już do nowej roli?

Sławomir Hinc, wiceprezydent Poznania: Nie było potrzeby by przywykać, propozycję bycia zastępcą prezydenta przyjąłem jako wyzwanie i potrzebę spełnienia pewnych zadań.

Jakich?
- Zależy mi na podniesieniu jakości oświaty w naszym mieście a aby tak się stało należy współpracować z nauczycielami, uczniami jak i rodzicami dzieci. Bardzo istotny jest odpowiedni dobór kadry na każdym szczeblu kształcenia. Szkoła powinna zajmować się formowaniem uczniów a do tego musi być silna, mieć autorytet, ale jednocześnie być "ciepła".

W dobie kryzysu miasto będzie dalej dofinansowywać dodatkowe lekcje wf-u w szkołach?
- Jak najbardziej. Dodatkowo chciałbym aby miasto wprowadziło coś co już wcześniej jako radny uzgadniałem ze świętej pamięci Maciejem Frankiewiczem (tragicznie zmarłym zastępcą prezydenta - przyp. red.), czyli dodatkową lekcję matematyki w gimnazjach i liceach. Dane na temat matematycznych umiejętności uczniów jakie dochodzą do nas z Kuratorium Oświaty nie urzekają. Dlatego też chcemy wesprzeć rodziców, aby ci nie musieli wydawać pieniędzy na dodatkowe korepetycje w tej dziedzinie. Szczególnie, że w przyszłym roku matematyka będzie obowiązkowym przedmiotem na maturze.

Jakie ma pan plany w zakresie kultury?
- Priorytetem będzie walka o otrzymanie miana Europejskiej Stolicy Kultury 2016. Decyzje w tym zakresie trzeba podejmować szybko, bo już w 2010 roku zostaną wyłonione miasta, które już na poważnie będą walczyć o to zaszczytne miano. Nie chcę mówić, że dla Poznania może być to trudne, chcę propagować mentalność zwycięzcy, że może się nam udać, że powalczymy. Dodatkowo na naszą kulturę należy patrzeć przez pryzmat tego co mamy tutaj wyjątkowego m.in. trzeba zacząć głośno mówić, że to tutaj, w Poznaniu, na Ostrowie Tumski zaczęła się Polska. Dlatego tak bardzo zależy mi na rozwoju Traktu Cesarsko-Królewskiego.

Oraz budowie muzeum w pobliżu katedry?
- Dokładniej, budowie Interaktywnego Centrum Historii Ostrowa Tumskiego. Również w planach jest wybudowanie Muzeum Wojskowości na Cytadeli. Chciałbym aby w jednym miejscu znajdowały się eksponaty zarówno z Wielkopolskiego Muzeum Wojskowego jak i Muzeum Broni Pancernej oraz innych "militarnych" muzeów. Dodatkową atrakcją miałaby być pokaźnych rozmiarów makieta twierdzy Poznań, prezentująca rozwój fortyfikacji naszego miasta. Według planów byłaby ona dużo większa od cieszącej się sporym zainteresowaniem turystów makiety dawnego Poznania, która mieści się w podziemiach klasztoru oo. Franciszkanów na Wzgórzu Przemysła.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.