Facebook Google+ Twitter

Poznań. Kolejny napad na taksówkarza

Około 5 rano przy ulicy Zwierzynieckiej w Poznaniu 22-letni zawodowy żołnierz napadł na taksówkarza. Sprawca ukradł 160 zł oraz samochód kierowcy.

 / Fot. Dominik Rutkowski/archiwumW niedzielę ok 5 rano mężczyzna zamówił kurs taksówką. Gdy taksówkarz dojechał na miejsce mężczyzna wyszedł z auta i podszedł do mężczyzny pod pretekstem uiszczania opłaty za przejazd autem. Wtedy wyciągnął broń (jak się później okazało - zabawkę), zażądał od kierowcy wydania pieniędzy, dokumentów oraz auta.

Okradziony taksówkarz natychmiast postanowił powiadomić policję. Zdążył jedynie zauważyć, że sprawca odjechał jego autem w kierunku Wrocławia. Za Poznaniem policjanci zauważyli uciekającą taksówkę. Policjanci oddali strzały ostrzegawcze. Funkcjonariusze oddali strzały w opony w efekcie czego auto koziołkowało i wpadło do rowu.

Kierowcy nic się nie stało. Po badaniu wyszło, że sprawca miał ponad 2 promile alkoholu. Odpowie za rozbój i pozbawienie wolności taksówkarza za co grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

źródło: KWP w Poznaniu

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

Dariusz Kalemba
  • Dariusz Kalemba
  • 21.12.2010 00:56

Ogarnijcie się ludzie tak się składa ze to mój brat i nawet nie macie pojęcia o ki tu szło i co on przeszedł takie opinie zachowaj dla siebie Maciej bo gdyby ci przyszło walczyć to byś srał dalej niż widział to nie alkohol niszczy ludzi to ludzie niszczą siebie nawzajem

Komentarz został ukrytyrozwiń

Są jeszcze inne 2 istotne szczegóły:

1. Brak powszechnego dostępu do broni, jak widać, wcale nie zapobiega sytuacjom, w których uczciwy człowiek zostaje sterroryzowany bronią. Mimo tego, że mało kto ma broń w dzisiejszej Polsce, nikt nie ryzykuje i nie "sprawdza", by odkryć blef - podświadomie lub świadomie każdy sobie zdaje sprawę, że jeśli bandzior chce, to broń zdobędzie. Jeśli wiadomo by było, że taksówkarz z dużym prawdopodobieństwem ma "wielkiego wyrównywacza", to takie incydenty zdarzałyby się znacznie rzadziej.
2. Widoczne jest jak arbitralne są przepisy, że kierowca nie może przed jazdą samochodem spożywać napojów alkoholowych. Facet mógł uciekać przed policją z 2-ma promilami we krwi i dopiero strzały w opony go zatrzymały.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Co z człowieka mogą zrobić te 2 promile alkoholu.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zapewne zrobił to w desperacji, bo nie zakwalifikował się na wojnę w Iraku czy Afganistanie i nie mógł ku aprobacie narodu czynić podobnych rzeczy obywatelom niepodległych krajów arabskich.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.