Facebook Google+ Twitter

Poznań. Koncert "latających dźwięków" w czwartek 29 kwietnia

Chór Politechniki Poznańskiej "Volantes Soni" świętuje 10-lecie istnienia. Z tej okazji organizowany jest koncert pod batutą Pawła Łuczaka.

 / Fot. Volantes SoniChór "Volantes Soni" powstał w 1999 r. pod patronatem Uczelnianego Centrum Kultury Politechniki Poznańskiej. Studentów, absolwentów oraz młodych pracowników uczelni połączyła jedna pasja - śpiewanie. Obecnie jest chórem mieszanym, składającym się ze studentów oraz absolwentów głównie Politechniki Poznańskiej, ale także innych poznańskich uczelni. Co rok wyjeżdża na warsztaty wokalne by szkolić swoje umiejętności, koncertując przy tym w pobliskich kościołach. Nazwa chóru "Volantes Soni" znaczy w języku łacińskim "latające dźwięki".

W repertuarze chóru znajdują się utwory kompozytorów polskich i obcych, barokowe i romantyczne, ale także współczesne, nowe opracowania znanych utworów muzyki rozrywkowej. Chór daje koncerty w poznańskich klubach muzycznych, a oprawa artystyczna uroczystości wykonywana jest przez Politechnikę Poznańską. Bierze też udział w przedsięwzięciach kulturalnych organizowanych przez władze miasta oraz festiwalach chóralnych w kraju i za granicą, m.in. udział w Festiwalu Kultury Europejskiej w Horsens w Niemczech, w 2006 roku w Międzynarodowym Festiwalu pieśni Adwentowej i Świątecznej, gdzie zdobył "Bronzove Pasmo", Międzynarodowym Konkursie im. Jana Dvoraka w Pradze, gdzie zajął trzecie miejsce. A w roku 2008 brał udział w koncertach z okazji organizowanej w Poznaniu Konferencji Klimatycznej. Natomiast co rok, w styczniu, w kościele św. Rocha, możemy usłyszeć jak wykonuje kolędowy koncert dla studentów Politechniki Poznańskiej.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.