Facebook Google+ Twitter

Poznań: Mała Różyczka znów w domu

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-09-16 17:06

Malutka Róża jest już w domu rodzinnym, w Błotach Wielkich koło Wronek. Dziewczynka mogła wrócić do rodziców po wczorajszej decyzji sądu w Szamotułach, który uchylił swoje wcześniejsze postanowienie o umieszczeniu dziecka w rodzinie zastępczej.

Powodem lipcowego orzeczenia była opinia kurator, która orzekła, że rodzice nie są w stanie zapewnić noworodkowi właściwiej opieki i w domu jest bałagan.

Przekazanie dziecka rodzicom odbyło się około południa w siedzibie powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Szamotułach. Po dziewczynkę przyjechali rodzice i jej starsza siostra Natalia. W domu na dziecko czekała druga siostra i brat. Wioletta Woźna i Władysław Szwak jeszcze raz podziękowali sądowi za wczorajszą decyzję i zapewniali, że poradzą sobie nie tylko z Różą, ale i pozostałym trojgiem dzieci.

Sąd w Szamotułach uchylił swoje wcześniejsze postanowienie o umieszczeniu noworodka w rodzinie zastępczej, bo w jego opinii przez ostatnie dwa miesiące wiele się zmieniło. Rodzice zaczęli dbać o dom i obejście, pomagają im również sąsiedzi, urzędnicy i organizacje społeczne.

Ponadto - zgodnie z orzeczeniem sądu - codziennie do Błot Wielkich na kilka godzin przyjeżdżać będą kuratorzy i pracownicy socjalni. Co tydzień mają oni składać w sądzie raporty o tym co dzieje się w domu Róży. Jak zastrzegł sąd - jeśli zajdzie taka potrzeba - sprawa wróci na wokandę.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.