Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

25657 miejsce

Poznań: Malowanie świątecznych zajęcy

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2009-04-04 16:44

W centrum handlowym Stary Browar w Poznaniu odbywają się dziś wyjątkowe warsztaty plastyczne. Spośród około tysiąca figurek zajęcy wytypowano sto, które zostaną pomalowane jak pisanki.

 / Fot. Łukasz MierzwickiPrima aprilis - dzień żartowania i nabierania znajomych już za nami, co oznacza, że święta wielkanocne tuż tuż. Z tej okazji poznańskie centrum handlowe Stary Browar przygotowało wyjątkowe warsztaty artystyczne związane z pojawieniem się w ostatnich dniach około tysiąca fioletowych zajączków na terenie całego obiektu.

Na Szachownicy znajdującej się w połowie pasażu, od godziny 12 do 17 każda chętna osoba, która zgłosiła się do zabawy ma szansę zaprezentować własną inwencję twórczą i talent malując jedną ze stu przeznaczonych do tego celu figurek zajęcy. W warsztatach biorą udział absolwenci Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu: Agnieszka Wielgosz, Daniel Witnicki, Jakub Łączny i Bartłomiej Zygmunt-Siegmund, którzy służą klientom i gościom swoją pomocą i doświadczeniem. Ponadto w to wydarzenie zaangażowały się animatorki z Klubu "maMMija", które otaczają troską zaabsorbowane malarską weną dzieciaki.

 / Fot. Łukasz MierzwickiKażda osoba, która zgłosiła się na warsztaty, otrzyma prawo do zatrzymania na własność swojego zająca. Po godzinie 17 wśród powstałych dzieł, wybrana zostanie najlepsza dwudziestka, która będzie eksponowana do przyszłego czwartku na wystawie czasowej w Pasażu.

Pomysł na malowanie zajęcy jest wyjątkowy i wzbudza powszechne zainteresowanie wśród osób odwiedzających Stary Browar. Największą frajdę stanowi jednak dla najmłodszych, którzy wraz z rodzinami zasiadają przy specjalnie przygotowanych stołach i korzystając z dostępnych przyborów plastycznych tworzą swoje świąteczne zajączki.

Zwyczaj różnorodnego przyozdabiania jajek sięga dawnych czasów. Według różnych źródeł pisanki znane były już w Mezopotamii oraz w czasach cesarstwa rzymskiego. Na ziemiach polskich zwyczaj ten miał mieć związek z wierzeniami pierwszych Słowian, w których jajka stanowiły symbol płodności i nowego życia.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.