Facebook Google+ Twitter

Poznań: Manifestacja w obronie miejsc pracy w zakładach Cegielskiego

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-10-23 11:28

O godzinie 12 ulicami Poznania przejdzie manifestacja w obronie miejsc pracy w zakładach Cegielskiego. Z powodu trudnej sytuacji przemysłu stoczniowego, fabryka w Poznaniu przeżywa poważne problemy i zapowiada poważną redukcję załogi.

Związkowcy zapowiadają, że będzie to największa manifestacja robotnicza w Poznaniu od 1956 roku. Weźmie w niej udział około 2 tysięcy osób. Do Poznania przyjadą związkowcy z całej Polski, przede wszystkim zaś stoczniowcy z Gdańska, Gdyni i Szczecina. Przewodniczący wielkopolskiej Solidarności Jarosław Lange zapowiada, że manifestacja, tak jak protest w Czerwcu '56 roku, zacznie się na terenie fabryki. Manifestanci przejdą tą samą historyczną trasą do centrum miasta.

Związkowcy chcą zaapelować do rządu Donalda Tuska o podjęcie konkretnych działań. Chodzi między innymi o zahamowanie zwolnień i zagwarantowanie środków na odprawy i zaległe wypłaty. Swoje żądania przekażą na ręce wojewody wielkopolskiego Piotra Florka.

Poznańskie zakłady imienia Hipolita Cegielskiego to przede wszystkim główna fabryka silników okrętowych. Pracę straciło już pół tysiąca osób. Wydział produkcji silników okrętowych w poznańskich zakładach czeka likwidacja. Zdaniem związkowców, szykują się następne zwolnienia, tym razem w spółkach - córkach kombinatu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (8):

Sortuj komentarze:

Widziałem to na żywo. Pracownicy Ceglorza i Stoczni Gdańskiej obrzucali policjantów jajami i petardami! Może bedą fotki:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

tak i to jest bardzo dobry postulat Pawle - opłacić IM pobyt nawet w luksusowych warunkach iż będzie to dla NAS zdecydowanie bardziej opłacalne finansowo i ekonomicznie

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 23.10.2009 12:34

Wywalić wszystkich z posadek na Wiejskiej by się spełnili opalając na piaskach Sahary a nie na rządzeniu krajem od 20 lat tylko ze zmianą warty.

Komentarz został ukrytyrozwiń

żeby usprawić Państwo trzeba ciągłych reform a nie komisji śledczych!
- trzeba dać żyć demokracji i dać ludziom przejrzyste prawo od tego jest SEJM I SENAT
- trzeba dać ludziom szansę podziałąć oddać jak najwięcej uprawnień im do zarządzania pieniędzmi
- trzeba pozostawić rządowi tylko rolę administracyjną

Komentarz został ukrytyrozwiń

Paweł czy to będzie PO czy PIS czy SLD czy PSL nic to nie zmieni w tej kwestii - trzeba "tornada na wiejskiej" ONI już wszyscy byli i żadna partia obecnie będąca w sejmie za nic ma nas obywateli a zwiazek zawodowy to też już relikt przeszłości który okopał się w pozostałościch struktur państwowych firm i robi co może żeby siać zament i drażyć publiczne pieniądze - taka jest prawda
związek jedynie umie protestować a gdzie ich pomysły na biznes - bez pomcy państwa i naszych pieniędzy
czy demokracja ma polegać na utrzymywaniu firm państwowych
sprywatyzować co się da - jedyne rozwiązanie

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 23.10.2009 12:18

"By żyło się lepiej wszystkim" POwiadał ekspert od cudów i drugiej Irlandii.

Komentarz został ukrytyrozwiń

każdy wie że jest przerost zatrudnienia w takch gałęziach jak: koleje państwowe , górnictwo , przemysł stoczniowy , służba zdrowia i oświata - i co roku te grupy zawodowe sieją zament w Polsce jak to się im krzywda dzieje - a co ma powiedzieć reszta czyli 90% społeczeństwa ???????

Komentarz został ukrytyrozwiń

Powiedzmy sobie szczeże jak związkowcy sobie wyobrazają utrzymanie tych miejsc pracy skoro rynek światowy w tym segmencie przeżywa recesję - trzeba być człowiekiem pozbawionym jakiejkolwiek wyobraźni żeby nie widzieć od lat zagrożeń - czy my obywatele mamy znowu dofinansowywać 5000 miejsc pracy bez przyszłosci - dotować coś co nie da żadnej szansy zwrotu
a co mają powiedzieć ludzie zwalniani z małych przedsiębiorstw ? co miesiąc przybywa 50.000 bezrobotnych - kto stanie po ich stronie ???? kto wogóle się tym interesuje - kto im wypłaca zaległe płace?
jest kilka uprzywilejowanych grup pracowniczych którzy łupią środki publiczne i mają do wszystkich pretensje
co ma powiedzieć ekspedjetka w supermarkecie? jakie może być jej oburzenie jak się dowiaduje ze górnik dostaje 3000 zł barburki , 3000zł nagrody rocznej , 3000zł czternastki i deputat weglowy w wysokości 6 ton po 600 zł = 3600 zł
a ona ma tylke pensji rocznie co dostaje górnik dodatkowo
"barburkowa" premia to nagroda z zysku - pytam jaka kopalnia miała zysk od 10 lat jak rządy od 20 lat przekazały ponad 20.000.000.000 zł dotacji do tych "rentownych kopalni" czy już górnicy zwrócili te pieniądze??????

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.