Facebook Google+ Twitter

Poznań Maraton tuż tuż! Koniec zapisów

Już dzisiaj kończą się zapisy na 11. edycję Poznań Maraton im. Macieja Frankiewicza.

 / Fot. Adam Ciereszko10 października o godzinie 10:10 rusza maraton. Swój udział w nim potwierdziła m.in. silna reprezentacja Polsat News i Gazety Wyborczej, dziennikarka TVP2 Beata Sadowska, lekkoatleta Paweł Januszewski oraz wielu mieszkańców Poznania i okolicznych miejscowości i nie tylko. Jak podaje Monika Prendke z biura prasowego maratonu: "Na dzień 28.09.2010, Biuro Maratonu przyjęło 4227 zgłoszeń, są to biegacze reprezentujący 19 państw, m.in z Niemiec, Białorusi, Czech, Francji, Norwegii, RPA, Turcji. Z czego: 89,9% to mężczyźni, 10,1 % kobiety."

Zainteresowanie jest ogromne, codziennie organizatorzy przyjmowali po kilkadziesiąt zgłoszeń. Maraton odbywa się w stolicy Wielkopolski cyklicznie, już od dziesięciu lat. Od 2000 roku pod pierwotną nazwą Hansaplast Poznań Maraton, a od 2003 roku pod znaną dzisiaj - Poznań Maraton. Od samego początku jest to jeden z największych polskich maratonów.

W tym roku jednak szykują się zmiany. Nowy regulamin, skrócony czas zapisów, zmiana lokalizacji biura zawodów, a także wprowadzenie tzw.imprez towarzyszących. W przeddzień maratonu zaplanowane jest tzw. Pasta-Party, czyli słynna makaronowa uczta, a także biegi dla dzieci i młodzieży. „Do tego zaangażujemy tegorocznych wystawców, którzy wspólnie z nami zbudują ciekawą ofertę dla odwiedzających tego dnia biuro zawodów maratończyków. Wzorem największych światowych maratonów chcemy przyciągnąć nie tylko samych zawodników, ale także ich rodziny, osoby towarzyszące, bowiem to święto również i dla nich” – mówi Monika Prendke.

Czym tak naprawdę jest Poznań Maraton? - To przede wszystkim pokonywanie własnych słabości, udowodnienie sobie i innym, że wystarczy chcieć, że... że czasem warto się przełamać i można świetnie się bawić podczas wysiłku fizycznego. I to uczucie, ta duma i satysfakcja, gdy dotrze się na metę... bezcenne! Tylko raz brałam udział w tej akcji, ale wrażenia i wspomnienia zostaną w mojej pamięci do końca życia - opowiada mieszkanka Poznania.

A wysiłek jest. Dystans 42,195 km to nielada wyzwanie. Start z ulicy Arcybiskupa Antoniego Baraniaka, poprzez Rondo Śródka, Garbary, Aleje Niepodległości, Dolną Wildę, most Królowej Jadwigi, Rondo Rataje, Chartowo, aż do mety na torze regatowym Malta. Pełna trasa obejmuje aż dwie pętle. Nie obejdzie się zatem bez wcześniejszych przygotowań, zaciskania zębów, przełamania własnych słabości, a także i bez bólu i niejednokrotnej zawziętej walki z samym sobą i własnym ciałem.

Na mecie każdy z uczestników otrzymuje medal i ma szansę na wylosowanie nagrody głównej, jaką jest nowy samochód. Dodatkowo najlepsi zawodnicy mogą liczyć na nagrody rzeczowe. Ale nie to jest najważniejsze, nie to jest głównym celem i nagrodą. Satysfakcja z dobiegnięcia do celu, wygrana z własnym bólem i zmęczeniem, a także niezapomniana atmosfera towarzysząca maratonowi- to jest prawdziwa nagroda, nie tylko dla najwytrwalszych, ale dla każdego, kto odważył się zmierzyć z własnymi slabościami.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

filmopasja.pl
  • filmopasja.pl
  • 27.11.2010 12:25

Zapraszam do oglądania relacji z 11. Poznań Maratonu przygotowanej przez Filmopasja.pl http://www.youtube.com/watch?v=Jz-N17_a6xg
Miłego oglądania!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.