Facebook Google+ Twitter

Poznań: Marsz ekologów powoli dobiega końca

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-12-06 15:37

W Poznaniu kończy się marsz organizacji pozarządowych na rzecz walki ze zmianami klimatycznymi. Około tysiąca osób, które uformowały barwny korowód, przeszło ulicami centrum miasta, zatrzymując się między innymi przy Międzynarodowych Targach Poznańskich, gdzie trwa światowy szczyt klimatyczny.

W marszu pod hasłem "Klimat - teraz", największej z organizowanych dziś w Poznaniu akcji proekologicznych, wzięły udział osoby, dla których zapobieganie zmianom klimatycznym to temat istotny. Uczestnicy przyjechali z całego kraju. Podkreślali, że należy uświadomić społeczeństwu, że oprócz siedzenia przed telewizorem jest wiele ważnych aspektów życia - na przykład ochrona środowiska.

Niektóre ze skandowanych haseł wzywały do ekologicznego trybu życia, inne - takie jak "przestańcie błaznować" - odnosiły się do polityków. Organizatorzy i uczestnicy marszu mają nadzieję, że decydenci odpowiedzą na ich apele, i doprowadzą do wyraźnego zmniejszenia emisji dwutlenku węgla. "Życzymy sobie, aby Polska przestała być eko-skamieliną i by stała się krajem, któremu idee ochrony środowiska są bardzo bliskie" - apelowali uczestnicy marszu.

Mieszkańcy Poznania w większości z sympatią patrzyli na barwny pochód, choć niektórzy denerwowali się, że marsz sparaliżował komunikację w centrum miasta. W Poznaniu odbyła się też dzisiaj akcja "Rowery dla klimatu" - około 200 rowerzystów przejechało ulicami stolicy Wielkopolski.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.