Facebook Google+ Twitter

Poznań: Masz psa bez czipa, nie wychodź z nim na spacer

  • Źródło: Głos Wielkopolski
  • Data dodania: 2009-12-14 20:06

O okoliczności kontroli obowiązkowego czipowania psów, rozdawanie worków na psie odchody i inne rzeczy związane z trzymaniem psów w Poznaniu pytali mieszkańcy miasta podczas czatu zorganizowanego przez urzędników.

Od stycznia strażnicy będą dawać mandaty za brak czipów u psów. Sprawa budzi pewne wątpliwości wśród poznaniaków. Ich rozwianiu służył czat, który rozpoczął się dzisiaj o godz. 14 na oficjalnej stronie Urzędu Miasta. - W miarę możliwości Straż Miejska będzie się starała bardziej egzekwować ten obowiązek. Warto dodać, że Straż Miejska może działać wyłącznie w mundurze, często na widok munduru właściciel przystępuje do sprzątania po psie - uspokajali urzędnicy.

Czipować nie trzeba starych i schorowanych psów. Wtedy strażnikowi, w razie kontroli, należy okazać świadectwo lekarza weterynarii. Warto dodać, że obowiązek czipowania psów dotyczy tylko osób na stałe zameldowanych w Poznaniu. - Jeśli po wylegitymowaiu okaże się, że nie jest Pani mieszkańcem Poznania, panowie ze Straży Miejskiej nie mają prawa wręczyć mandatu - pisał Wojciech Pelc, redaktor naczelny serwisu miejskiego poznan.pl - Ale sprzątać trzeba - dodał.

Autorka: Małgorzata Mrozek
Czytaj więcej: http://www.gloswielkopolski.pl/

Wybrane dla Ciebie:


Tagi: Poznań pies czip


Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Dla mnie to jakieś chore jest.....

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.