Facebook Google+ Twitter

Poznań: miasto dla ambitnych i nie tylko

Współautorzy: Ewa Żuchowska

Poznań potrafi spiąć swój potencjał biznesowy, naukowy i kulturalny, dlatego jest to idealne miejsce do rozwijania ambicji zawodowych i oferujące szeroki wybór możliwości spędzenia czasu wolnego. O mieście opowiedział nam sam Prezydent.

Rynek / Fot. http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Poznan_Stary_Rynek_243-15.jpgJacek Andrzej Kwiatkowski: Jakie najważniejsze stałe atrakcje turystyczne mogą przyciągnąć gości do Poznania w sezonie zimowym?

Ryszard Grobelny: Piękny renesansowy ratusz, zabytkowe kamienice, urokliwe uliczki i kawiarenki oraz spacerujący ludzie tworzą niepowtarzalny klimat Poznania. Stolica Wielkopolski łączy potencjał biznesowego centrum, pozwalającego na realizację zawodowych ambicji, z bogatą ofertą w zakresie wypoczynku i rozrywki. Poznań to miasto kipiące energią i dynamiczne, posiadające duży potencjał akademicki i naukowy. Wspaniałą aurę tworzą studenci, których w Poznaniu jest przeszło 130 tys.

Poznaniacy łączą zapał z wytrwałością i kreatywność z użytecznością. Od lat staramy się przyciągać duże imprezy o charakterze sportowym i kulturalnym, jednocześnie stawiając na mniejsze, alternatywne formy spędzania wolnego czasu. Inspirację dla podejmowanych w mieście inicjatyw stanowi ponad 1000-letnia tradycja skuteczności. Poznań jest miastem atrakcyjnym przez cały rok. Szczególnie zachęcam do odwiedzenia Starego Rynku i jego okolic. Otaczające rynek kamieniczki nawiązują do architektury baroku i renesansu. Dominującą budowlą na rynku jest renesansowy Ratusz z połowy XVI w., dzieło Jana Baptysty Quadro oraz domki budnicze, dawne kamieniczki kramarzy. Niezapomniana atmosfera rynku i poznańska kuchnia przyciągają licznych turystów.

Poznań to barwne miasto niebanalnych smaków jak szneki z glancem, pyrów z gzikiem czy kaczki z pyzami. Najstarszą część Poznania tworzą Śródka, Komandoria i Ostrów Tumski położone po prawej stronie Warty. To właśnie tu w 968 r. powstało pierwsze polskie biskupstwo. Na Ostrowie Tumskim znajduje się jeden z najcenniejszych zabytków w naszym kraju- trójnawowa bazylika gotycka z reliktami architektury przedromańskiej i romańskiej. W Katedrze znajdują się grobowce władców polskich Mieszka I i Bolesława Chrobrego.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Jolu :)
Prezydent wyraźnie uważa, że:
"Poznań to barwne miasto niebanalnych smaków jak szneki z glancem, pyrów z gzikiem czy kaczki z pyzami.", uznając pewnie, że rogale marcińskie promują się same w poznańskiej tradycji ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękuję za ten szybki spacer po Poznaniu/Toruniu. ;) Szkoda, że to nie galeria. A prezydent zapomniał o rogalach marcińskich?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.