Facebook Google+ Twitter

Poznań: Międzynarodowy Kongres Farmaceutów Katolickich

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-09-13 15:13

Arcybiskup Zygmunt Zimowski zwrócił się do farmaceutów z apelem o stworzenie szczegółowego kodeksu etycznego. Przewodniczący Papieskiej Rady ds. Duszpasterstwa Służby Zdrowia wziął udział w Międzynarodowym Kongresie Farmaceutów Katolickich, który odbywa się w Poznaniu.

Tematem zjazdu, w którym uczestniczą przedstawiciele kilkudziesięciu krajów, jest bezpieczeństwo leku, etyka i świadomość farmaceuty.

Arcybiskup Zimowski powiedział, że wspólny kodeks etyczny jest niezbędny do wytwarzania i dystrybucji leków, szczególnie tych, które są przeznaczone dla dzieci. Hierarcha
zwrócił uwagę na problem
produktów leczniczych udających leki, nielegalnie wyprodukowanych,
zawierających często toksyczne zanieczyszczenia.

Według danych Światowej Organizacji Zdrowia ONZ, jedna czwarta leków sprzedawanych w biednych krajach jest sfałszowana. Farmaceuci muszą sprzeciwić się takim praktykom - apelował arcybiskup Zimowski.

Hierarcha zauważył również, że obrót leków nie jest dzisiaj uzależniony od tradycyjnej etyki medycznej, ale mieści się w tak zwanej logice rynku. - Farmaceuta nie może podporządkować sumienia logice sprzedaży - zaznaczył arcybiskup Zimowski.

Wybrane dla Ciebie:


Tagi: Poznań


Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.