Facebook Google+ Twitter

Poznań. Mieszkańcy kamienicy przy Stolarskiej nie mają prądu, wody i gazu

Od kilku miesięcy w budynku przy ulicy Stolarskiej w Poznaniu trwa walka pomiędzy czyścicielem kamienic Piotrem Ś., a mieszkańcami. Wczoraj nieznani sprawcy odcięli prąd. Wojewoda Piotr Florek im nie pomoże, bo ma chory kręgosłup.

Konflikt zaczął się przed wakacjami bieżącego roku. Piotr Ś. znany jako czyściciel kamienic, chce wykurzyć lokatorów budynku przy ulicy Stolarskiej. Zapewne liczy na to, że mieszkańcy się wystraszą. Na miejscu budynku planowane jest wybudowanie apartamentów.

Od początku trwania konfliktu, Piotr Ś. uprzykrza życie bezbronnych mieszkańców. Zaczęło się od zalania mieszkania i wrzucenia do skrzynki pocztowej robaków. Czyściciel wraz ze swoimi pracownikami wyłączył również w kamienicy wodę i gaz.

Mieszkańcy walczą jak się da. Zabarykadowali nawet wejście. Nie pomogło - wczoraj nieznani sprawcy rozbili je i siekierą odcięli dopływ prądu. Prawdopodobnie byli to ludzie Piotra Ś. Lokatorzy wezwali pogotowie energetyczne. Pracownicy musieli wyłączyć prąd w budynku, ponieważ nie dało się naprawić pociętych kabli i skrzynka energetyczna stwarzała zagrożenie dla mieszkańców.

Kilka dni temu wojewoda Piotr Florek obiecał, że dostarczy do kamienicy wodę. Jak informuje gazeta.pl, wczoraj jeden z mieszkańców rozmawiał z nim telefonicznie. Piotr Florek powiedział, że nie pomoże lokatorom kamienicy, ponieważ ma chory kręgosłup.

Poznańscy anarchiści, którzy wspierają mieszkańców w walce z Piotrem Ś. dostarczą do kamienicy agregat prądotwórczy. Potrzebna jest również woda, bo kran na ulicy Stolarskiej, z którego korzystali mieszkańcy, zamarzł. Brakuje także butli gazowych.

Dla lokatorów Stolarskiej będą to najtrudniejsze święta Bożego Narodzenia.

Znajdź nas na Google+


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.