Facebook Google+ Twitter

Poznań. Mieszkańcy osiedla Orła Białego nie chcą kolejnych bloków

Liczące blisko dwanaście tysięcy mieszkańców osiedle Orła Białego, ma być wkrótce zabudowane. Takie plany ma Zarząd Komunalnych Zasobów Lokalowych i Miasto Poznań. Mieszkańcy nie chcą nowych bloków i wielkiego parkingu.

STOP ZABUDOWIE POLANY / Fot. Mateusz WawrowskiWe wtorek 3 września Osiedlowy portal informacyjny OrłaBiałego24 opublikował plany Zarządu Komunalnych Zasobów Lokalowych oraz Miasta Poznań.

Na terenach nieużytków na osiedlu Orła Białego, obok Szkoły Podstawowej Nr 64 oraz przed blokami 75 i 74 miałyby znaleźć się 3 budynki mieszkalne (4 kondygnacyjne) z łączną liczbą mieszkań 176. W planach jest też zagwarantowanie 264 miejsc parkingowych (na powietrzu).

Plany zabudowy osiedla Orła Białego. / Fot. Rada Osiedle ŻegrzeMieszkańcy osiedla sprzeciwiają się planom zabudowy polany, która jest dla nich miejscem zielonym, dla wielu drogą do kościoła, dla zwierząt domowych spokojnym miejscem do wybiegania się. To tu co roku odbywa się festyn "Niedziela na Orła Białego"!

W piątek 6 września ruszyła akcja zbierania podpisów na osiedlu. Każdy chętny może pobrać i wydrukować listę do zbierania podpisów. Wystarczy wejść na portal: OrłaBiałego24 i pobrać listę. Plik zapisany jest w wersji PDF.

Punkty odbioru podpisanych list zostaną podane już wkrótce na portalu OrłaBiałego24.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.