Facebook Google+ Twitter

Poznań: Mobilny Punkt Czipowania Psów na Piątkowie

Zgodnie z uchwałą Rady Miasta Poznania czipowanie psów jest obowiązkowe. Do końca 2009 roku psy można bezpłatnie zaczipować w wyznaczonych przez miasto punktach. By ułatwić całą procedurę powstał Mobilny Punkt Czipowania Psów, który w lipcu będzie jeździć po Piątkowie.

Zgodnie z Regulaminem utrzymania czystości i porządku na terenie Miasta Poznania (uchwała Nr XLIX/646/V/2009 Rady Miasta Poznania z dn. 10 lutego 2009 r.) zaczipowanie psa jest obowiązkowe. Oznacza to, że brak wszczepionego mikroczipa jest wykroczeniem, za które funkcjonariusz Straży Miejskiej Miasta Poznania od 1 stycznia 2010 roku będzie mógł ukarać posiadacza psa mandatem w wysokości od 20 zł do 500 zł. Do tego czasu strażnicy będą przypominać i pouczać o konieczności dopełnienia obowiązku zaczipowania psa.

Plakat akcji "Kejter też poznaniak". / Fot. www.kejter.plZabieg czipowania psów polega na wszczepieniu pod skórę zwierzęcia elektronicznego mikroprocesora (mikroczipa). Czynność tą wykonuje się tylko raz w życiu psa. Wszczepione urządzenie zawiera unikatowy, 15-cyfrowy numer, któremu odpowiadają dane zapisane w elektronicznej bazie. Odczytu dokonuje się za pomocą specjalnego czytnika. Czip będzie zawierać informacje o rasie i maści psa, imię i wiek czworonoga oraz dane personalne jego właściciela. Akcja bezpłatnego czipowania psów powstała w ramach Programu Miejskiego "Kejter też poznaniak", który jest realizowany we współpracy Straży Miejskiej Miasta Poznania oraz jednostki budżetowej Usługi Komunalne w Poznaniu. Za darmo oznakować psa można jedynie w Schronisku dla Zwierząt przy ul. Bukowskiej 266 w Poznaniu (po uprzedniej osobistej lub telefonicznej rejestracji, nr tel. 061 868 10 86) lub w Mobilnym Punkcie Czipowania Psów, który do końca roku ma odwiedzić wszystkie dzielnice miasta. W lipcu MPCP odwiedzi Piątkowo:
* 11-12 lipca os. Jana III Sobieskiego
* 18 lipca plac przy bloku 36 os. Wichrowe Wzgórza
* 19 lipca plac przy bloku 15 os. Kosmonautów
* 25 lipca os. W. Łokietka - plac przed blokiem nr 13 os. W. Łokietka, os. Wilczy Młyn
* 26 lipca plac przy bloku nr 20 os. Zwycięstwa

W miniony weekend MPCP pojawił się na os. Bolesława Chrobrego, gdzie jak podaje Miejski Informator Multimedialny zaczipowanych zostało aż 455 poznańskich psów. Liczba wszczepionych czipów zdecydowanie przekroczyła oczekiwania organizatorów akcji (planowano zaczipować 320 czworonogów, a wykonano aż o 135 zabiegów więcej). Czipowanie odbywać się będzie między 10 a 18. Zapisy na konkretną godzinę rozpoczną się już o 9. Każdy właściciel chcący oznakować psa musi mieć ze sobą dowód tożsamości ze zdjęciem oraz aktualne zaświadczenie potwierdzające przeprowadzenie szczepienia psa przeciwko wściekliźnie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

Ala, myślę, że już za kilka lat zmienisz zdanie. Mało tego, większość ludzi cywilizacji "zachodu" sama będzie chciała mieć takie czipy, a jeśli nawet nie, to nie będą mieli innego wyjścia. Mechanizm jest prosty, chcą nas najpierw przyzwyczaić do obecności czipow i wmówić jak to wygodnie z nimi jest, a później dadzą nam "szansę" poczuć je we własnej skórze...
Nie wiem jak jest z twoim dowodem, ale mój jest ważny do 2015 roku...po tym czasie wręczą mi już inny...elektroniczny
Z paszportami biometrycznymi już się zaczęło...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nie przesadzajmy, Michale. Absolutnie nie widzę związku chipowania psów z chipowaniem ludzi. Ty, ja, nasi znajomi mamy dowody osobiste, które ze sobą nosimy zazwyczaj. Dysponujemy zdolnością mowy, więc gdy się zgubimy, bez dokumentów, potrafimy policjantowi powiedzieć: Nazywam się Janek Kowalski, mieszkam w Wąchocku etc.... Pies nie powie. Dlatego ma chipa, po którego zczytaniu trafimy do właścicieli i oddamy zgubę.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nie chcę być posądzony o głoszenie spiskowych teorii dziejów, ale wydaje mi się że jesteśmy już o krok od obowiązkowego czipowania wszystkich zwierząt, a o dwa kroki od czipowania wszystkich ludzi...przecież to jest chore. Wciskają nam kit, że to fajnie jak nasz pies będzie miał takie "cudo" z wypisanymi wszystkimi danymi. Jak się już ludzie przyzwyczają, to każdy z nas takie dostanie. Będziemy monitorowani 24 godziny na dobę czy tego chcemy czy nie. Niech ta wypowiedź będzie zalążkiem głębszej dyskusji na ten temat...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Na zaczipowanie kejterka w schronisku trzeba podobno czekać dwa tygodnie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.