Facebook Google+ Twitter

Poznań Motorshow 2010. Powrót legendarnej imprezy?

W tym roku zamiast Poznańskich Spotkań Motoryzacyjnych włodarze Międzynarodowych Targów Poznańskich postanowili powrócić do Poznań Motorshow. Czy im się udało? Jakie były tegoroczne targi?

Mini Cooper S. Fot. Wojciech Grzesiak / Fot. Wojciech GrzesiakW tym roku wyjątkowo, zamiast galerii zdjęć, pokusiłem się o napisanie tekstu na temat targów motoryzacyjnych w Poznaniu. Pamiętam bowiem jak dziś, kiedy to jeszcze w 1999, czy 2000 roku, Poznań Motorshow tętnił życiem. Same samochody osobowe zajmowały dwie, trzy hale. Jednak później impreza zaczęła podupadać i przekształciła się w Poznańskie Spotkania Motoryzacyjne. Były one przeznaczone raczej dla osób, które poszukują samochodu i multi salony z ofertą dwóch, trzech marek to nadal dla nich za mało. Zamiast importerów i Ciężarówka Mercedes. Fot. Wojciech Grzesiak / Fot. Wojciech Grzesiakproducentów miejsce wystawców zajęły poznańskie salony samochodowe. Również rozgłos imprezy jakby zmalał. W ubiegłym roku samochody ledwie zajmowały jedną halę, gdyby bardziej zacieśnić stoiska. Nowa formuła targów motoryzacyjnych sprawiła także, że zaprzestano pokazywania krajowych premier nowych modeli.

ShowMotocykl PSŻ Lechma Poznań. Fot. Wojciech Grzesiak / Fot. Wojciech GrzesiakW tym roku Międzynarodowe Targi Poznańskie postanowiły wrócić do starej formuły, czyli Poznań Motorshow. Postawiono przede wszystkim na show i na to, aby zwiedzający nie wyszli tylko z siatką prospektów, ale żeby mogli w domu powiedzieć, że byli na ciekawej imprezie. Tak oto można było pojeździć quadem, zagrać w demo wyczekiwanego z utęsknieniem Gran Turismo 5, zobaczyć zmagania kierowców autobusów, spróbować swych sił na torze gokartowym czy wreszcie zrobić sobie profesjonalne pamiątkowe zdjęcie z urodziwymi hostessami i chopperem rodem zza oceanu. Nie zabrakło także gości. W MotoryzacyjnychCustom chopper. Fot. Wojciech Grzesiak / Fot. Wojciech Grzesiak Spotkaniach Przy Kawie, którego gospodarzem był Włodzimierz Zientarski można było posłuchać jego rozmów z takimi gwiazdami, jak Bartosz Bosacki, Sylwia Gruchała, Jacek Wszoła, Piotr Reiss czy Szymon Kołecki. Oprócz tego zorganizowano wiele atrakcyjnych konkursów. Można było także z bliska obejrzeć motocykle drużyny żużlowej PSŻ Lechma Poznań. W jednej z hal odbywały się również wybory miss ciężarówek Poznań Motorshow. Trzeba przyznać, że kandydatki wyglądały imponująco.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.