Facebook Google+ Twitter

Poznań najlepiej przygotowany do Euro

W rankingu "Euro 2012 - Które miasto jest najlepiej przygotowane?" wygrał Poznań. Zdobył prawie dwa razy więcej głosów internautów, niż zajmujący drugie miejsce Kraków.

Poznań górą według internautów / Fot. ElaRozstrzygnięto wyniki rankingu „Euro 2012 - Które miasto jest najlepiej przygotowane?” przeprowadzonego przez 100ludzi.pl i wiadomości24.pl. Niespodziewanie najlepszy okazał się Poznań, który jeszcze niedawno określany był jako zagrożony. Zdobył prawie dwa razy więcej głosów internautów, niż zajmujący drugie miejsce Kraków.

Poznań stawia na drogi: planuje zbudować trzy obwodnice, parkingi Park&Go, Park&Ride, ulepszyć system sterowania ruchem oraz zmodernizować komunikację miejską. Miasto chce, żeby inwestycje służyły mieszkańcom przez lata po Euro. „Nie ma grania bez Poznania” to hasło promujące Poznań jako dobre miasto-gospodarza Euro 2012.

Ranking towarzyszył Akcji „Droga do EURO 2012”, dzięki której na wiadomości24.pl można zobaczyć nadesłane reportaże pokazujące przygotowania z m.in.: remontu dworców czy budowy stadionów.

W rankingu euro2012.100ludzi.pl użytkownicy zbierali losy, które wzięły udział w loterii. Zwycięzca, użytkownik opal1977, otrzymał zestaw czterech płyt DVD z popularnym serialem. Losy otrzymywano za aktywność, a
im więcej się ich zdobyło, tym większe szanse na wygraną.

„Euro 2012 - Które miasto jest najlepiej przygotowane?"

1. Poznań
2. Kraków
3. Warszawa
4. Wrocław
5. Gdańsk
6. Chorzów

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Ciekawe! Kto by pomyślał... Chociaż jak lepiej się przyjrzeć kandydaturze Poznania to widać, że ma mnóstwo mocnych stron.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.