Facebook Google+ Twitter

Poznań najlepiej przygotowany do Euro

W rankingu "Euro 2012 - Które miasto jest najlepiej przygotowane?" wygrał Poznań. Zdobył prawie dwa razy więcej głosów internautów, niż zajmujący drugie miejsce Kraków.

Poznań górą według internautów / Fot. ElaRozstrzygnięto wyniki rankingu „Euro 2012 - Które miasto jest najlepiej przygotowane?” przeprowadzonego przez 100ludzi.pl i wiadomości24.pl. Niespodziewanie najlepszy okazał się Poznań, który jeszcze niedawno określany był jako zagrożony. Zdobył prawie dwa razy więcej głosów internautów, niż zajmujący drugie miejsce Kraków.

Poznań stawia na drogi: planuje zbudować trzy obwodnice, parkingi Park&Go, Park&Ride, ulepszyć system sterowania ruchem oraz zmodernizować komunikację miejską. Miasto chce, żeby inwestycje służyły mieszkańcom przez lata po Euro. „Nie ma grania bez Poznania” to hasło promujące Poznań jako dobre miasto-gospodarza Euro 2012.

Ranking towarzyszył Akcji „Droga do EURO 2012”, dzięki której na wiadomości24.pl można zobaczyć nadesłane reportaże pokazujące przygotowania z m.in.: remontu dworców czy budowy stadionów.

W rankingu euro2012.100ludzi.pl użytkownicy zbierali losy, które wzięły udział w loterii. Zwycięzca, użytkownik opal1977, otrzymał zestaw czterech płyt DVD z popularnym serialem. Losy otrzymywano za aktywność, a
im więcej się ich zdobyło, tym większe szanse na wygraną.

„Euro 2012 - Które miasto jest najlepiej przygotowane?"

1. Poznań
2. Kraków
3. Warszawa
4. Wrocław
5. Gdańsk
6. Chorzów

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Ciekawe! Kto by pomyślał... Chociaż jak lepiej się przyjrzeć kandydaturze Poznania to widać, że ma mnóstwo mocnych stron.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.