Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

9128 miejsce

Poznań. Najlepsi szkolni dziennikarze nagrodzeni

Za nami finał XIII Forum Pismaków, czyli Ogólnopolskiego Konkursu Gazetek Szkolnych. W piątek 28 marca w Poznaniu, w Wyższej Szkole Umiejętności Społecznych, odbywało się zakończenie imprezy, którą patronatem medialnym objął serwis Wiadomości24.pl.

XIII Forum Pismaków / Fot. Judyta RykowskaPierwsza edycja konkursu odbyła się w 1996 roku, obejmowała swoim zasięgiem ówczesne woj. wałbrzyskie. Od roku 2001 Forum Pismaków rozszerzyło swe granice, z powodu powstania woj. dolnośląskiego i objęło całe województwo. Obecnie Ogólnopolski Konkurs Gazetek Szkolnych pod patronatem: Wiadomosci24.pl, Gazety Szkolnej, Wyższej Szkoły Umiejętności Społecznych, II LO w Wałbrzychu oraz Urzędu Miejskiego i Starostwa Powiatowego w Wałbrzychu, obejmuje już całą Polskę.

Pomysłodawczynią konkursu jest Elżbieta Sura. Nie należy zapomnieć również o Katarzynie Bocheńskiej-Włostowskiej, która od dawna współpracuje przy przygotowywaniu kolejnych etapów współzawodnictwa.Agnieszka Gołas-Ners w towarzystwie władz uczelni WSUS / Fot. Judyta Rykowska

Na XIII Forum Pismaków zgłosiło się 270 gazetek, łącznie 92 tytuły, natomiast 107 artykułów wzięło udział w indywidualnej walce na pióra. W skład tegorocznego jury weszli: dr Katarzyna Bocheńska, dr Małgorzata Okupnik, Przemysław Trubalski – redaktor serwisu www.wiadomosci24.pl, Adrian Kaczmarek – student WSUS, Wojciech Radziewicz – student WSUS, Iwona Bucka – dziennikarka, Maria T. Piotrowska – redaktorka – Wydawnictwo Autorskie K. Grocholi – Warszawa oraz Elżbieta Gargała – dziennikarka „Tygodnika Wałbrzyskiego”.

Jury przyznało nagrody. W kategorii szkoły podstawowe:
1. „Świat Trójki” Szkoła Podstawowa nr 3 z Jelcza Laskowic
2. „Kurier Dwójki” SP 2 w Żarach
3. „Cwaniak na 6” PSP 6 w Wałbrzychu

Promocja książki "Na Goł(l)asa" Agnieszki Gołas-Ners / Fot. Judyta RykowskaW kategorii szkoły gimnazjalne:
1. „Kleksik” Gimnazjum w Rzykach
2. „Szkolny Dzwonek” Gimnazjum w Okonku
3. „Dyzio Gimnazjalista”Gimnazjum nr 3 w Raciborzu
Nagroda specjalna "Klik" z Gimnazjum 27 we Wrocławiu

W kategorii szkoły ponadgimnazjalne:
1. „Modrzewiak” XVII LO w Warszawie
2. „Osa” II LO w Tychach
3. „Zbliżenia”VI LO w Szczecinie – nagroda WSUS

W kategorii gazetki szkolno-środowiskowe:
1. „Echa z MDK-a”MDK Wrocław – Krzyki
2 i 3 miejsca nie przyznano.

Grand Prix otrzymała gazetka, która już trzykrotnie była nagradzana w konkursie Forum Pismaków - „Szkolny Donosiciel” Szkoła Podstawowa w Lotyniu. Przyznane zostały również nagrody za reportaże powstałe po Przemysław Trubalski z Wiadomości24.pl / Fot. Judyta Rykowskaubiegłorocznych warsztatach dziennikarskich w Wałbrzychu. Zwycięzcami są: - Kinga Szwałek – „Szkolny Donosiciel” z Lotynia oraz Paulina Gawrońska – „Świat Trójki” z Jelcza – Laskowic. Także patron medialny konkursu Wiadomości24.pl przyznały nagrodę dla autora najlepszego tekstu ze szkolnych gazetek. Otrzymała ją Magdalena Pilawa ze szkoły podstawowej w Jelczu Laskowicach.

Prowadzące konferencję: studentka WSUS oraz Elżbieta Sura / Fot. Judyta RykowskaJak co roku jedną z imprez towarzyszących wręczeniu nagród było spotkanie z ciekawą osobą. W tym roku mogliśmy poznać Agnieszkę Gołas-Ners, córkę sławnego aktora, która na spotkaniu z młodzieżą promowała swoją książkę "Na Goł(l)asa". Młodzi dziennikarze mieli okazję zadać pytania autorce, a po skończonej konferencji mogli kupić książkę.

Czytaj też Wybierz najlepszych pismaków

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

A moja szkoła nic... chyba w ogóle nie startowała. Zresztą i tak od dawna uważam, że wydawane w niej gazetki pozostawiają sporo do życzenia. (+) za relację

Komentarz został ukrytyrozwiń

Fajnie, moja szkola hehe ;D

Komentarz został ukrytyrozwiń

Brawo za tekścik, tak trzymaj Judyta :) Plus.

Komentarz został ukrytyrozwiń

To cię dobrze poznałem:))

Komentarz został ukrytyrozwiń

haha jestem na dwóch pierwszych fotkach. Obok Przemka:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.