Facebook Google+ Twitter

Poznań: Nowe przepisy dotyczące chrztów i pogrzebów

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-11-23 19:42

Uroczystą mszą w katedrze zakończył się dziś Synod Archidiecezji Poznańskiej. Dwa tomy akt regulują przepisy dotyczące między innymi chrztów i pogrzebów. Osobny rozdział poświęcony jest kazaniom. Prace nad dokumentami trwały 4 lata. Uczestniczyły w nich zespoły parafialne - blisko 10 tysięcy wiernych.

Mszy w najstarszej polskiej katedrze przewodniczył Nuncjusz Apostolski w Polsce arcybiskup Józef Kowalczyk.

We mszy uczestniczyli wszyscy poznańscy biskupi. Z Rzymu przyjechał wywodzący się z Poznania kardynał Zenon Grocholewski. Na zakończenie mszy głos zabrał przedstawiciel osób świeckich - członek Duszpasterstwa Rodzin profesor Andrzej Urbaniak. Dziękował arcybiskupowi Gądeckiemu za zwołanie synodu, kierowanie jego pracami oraz umożliwienie wypowiedzenia się osobom świeckim w sprawach ważnych dla Kościoła.

Msza była transmitowana przez telewizję Polonia na cały świat. Poprzedni synod w Archidiecezji Poznańskiej odbył się 40 lat temu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Lead tekstu...
Zakończył się dziś Synod Archidiecezji Poznańskiej. Dwa tomy akt regulują przepisy dotyczące między innymi chrztów i pogrzebów. Osobny rozdział poświęcony jest kazaniom. Prace nad dokumentami trwały 4 lata. Uczestniczyły w nich zespoły parafialne - blisko 10 tysięcy wiernych.
Tyle nadal IAR...

Komentarz został ukrytyrozwiń

No dobrze, a gdzie jakiś ślad informacji o przepisach dotyczących ślubów i pogrzebów? Tytuł jest zupełnie bez jakiegokolwiek sensu, kto to puścił?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.