Facebook Google+ Twitter

Poznań o 6 rano

Poznań o 6 rano jest niezwykle ciekawy. Jest zupełnie inny niż na przykład Poznań o 12 czy o 17. Co się dzieje w Poznaniu o 6?

W Poznaniu o 6 nocna zmiana wraca do domów, by zrobić miejsce porannej. Nocna zmiana życzy porannej "Dobrego dnia", poranna nocnej "Spokojnego snu". Życzy w niemych spojrzeniach, bo o 6 rzadko komu chce się odzywać.

W Poznaniu o 6 się czyta. W tramwajach czyta się "Fakt" i "Przegląd Sportowy". Na przystankach czyta się prasę bezpłatną, o ile jej roznosiciele zdążyli przed przyjazdem tramwaju "zaatakować" przystanek, wciskając z dużą wprawą swoją gazetę wszystkim stojącym na przystanku, a przy okazji, także kierowcom stojącym na światłach.

W Poznaniu o 6 w tramwajach łapie się resztki snu, przerwanego tak brutalnie przez dźwięk budzika. Przytuleni do szyb lub z kiwającą się na wszystkie strony głowami śpią przez kilka przystanków, by nagle zerwać się z miejsca na właściwym. Tak swoją drogą, zastawiam się, jak to się dzieje, że można się budzić we właściwym czasie. Jakiś wewnętrzny GPS?

W Poznaniu o 6 rzadko słychać rozmowy. Jeśli już, to są to rozmowy o pracy, o pogodzie, o Kolejorzu, o ostatnim odcinku serialu... W Poznaniu o 6 nie obgaduje się znajomych, nie planuje się wieczoru... W Poznaniu o 6 się kłamie. Kłamie się przez telefon szefowi, że tramwaj się spóźnił, że samochód nie odpalił...

W Poznaniu o 6 można spotkać policjantów w tramwajach. Jadąc na swoje rewiry są zupełnie jak inni ludzie, jadący do swojej pracy. Policjanci także rozmawiają o Kolejorzu, o wczorajszym finale Ligi Mistrzów. Policjanci jadący tramwajami także narzekają na szefostwo, na pogodę... Policjanci i zwykli Poznaniacy przez chwilę są jedną grupą społeczną. Takie coś może się zdarzyć jedynie o 6.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (7):

Sortuj komentarze:

i Kolejorz;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

myślę, że ten text mógłby być o każdym mieście (gdzie są tramwaje ;p)

Komentarz został ukrytyrozwiń

"Nocna zmiana życzy porannej "Dobrego dnia", poranna nocnej "Spokojnego snu". Życzy w niemych spojrzeniach, bo o 6 rzadko komu chce się odzywać." raczej: róbcie teraz na mnie, ja idę spać.
"Policjanci i zwykli Poznaniacy przez chwilę są jedną grupą społeczną. Takie coś może się zdarzyć jedynie o 6." no nadużycie;]
Poza tym całkiem ciekawe

Komentarz został ukrytyrozwiń

o 6 rano, ja jeszcze zwykle śpię, ale zdarza mi się czasami wstać i faktycznie miasto jest wtedy inne, zupełnie inne niż później...poza tym 6 rano to piękna godzinowa granica między nocą a dniem:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Lewa strona nigdy się nie budzi
Prawa strona nigdy nie zasypia...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Rewelacyjny tekst! Piszę to nie dlatego, że jest o moim ukochanym mieście tylko dlatego, że taki zwykły poranek ciekawie ubrałeś w słowa, ogromny plus dla Ciebie.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 28.05.2009 09:19

Teraz wiem, że nie tylko ja tak obserwuje ludzi o 6 rano :)
Pozdrawiam serdecznie

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.