Facebook Google+ Twitter

Poznań: Od 11 sierpnia rondo Kaponiera będzie zamknięte

Poznańscy urzędnicy podjęli decyzję dotyczącą daty rozpoczęcia przebudowy ronda Kaponiera. Najważniejszy węzeł komunikacyjny w mieście zamknięty zostanie w sobotę, 11 sierpnia. Zakończenie prac planowane jest na koniec 2013 roku.

Rondo Kaponiera / Fot. Ziko, CC 3.0, wikipedia.plJak informuje portal Gazeta.pl poznańscy urzędnicy podjęli 30 lipca decyzję dotyczącą zamknięcia ronda Kaponiera. Data 11 sierpnia nie jest datą przypadkową. Także na ten dzień spółka "Infrastruktura Euro Poznań 2012", która odpowiada za przedłużenie trasy Poznańskiego Szybkiego Tramwaju, szykuje objazdy. Zarząd Transportu Miejskiego chciał w ten sposób zgrać dwa remonty.

Około miesiąca potrwają prace łączące stare torowisko Pestki z nowym. Spółka będzie musiała wymienić tory oraz sieć trakcyjną na odcinku ulic Roosevelta - Libelta. W związku z tym pasażerowie podróżujący z Piątkowa do centrum poruszać się będą musieli autobusami zastępczymi. Utrudniania na Pestce potrwać mają do 3 września.

Rondo Kaponiera to najważniejszy węzeł komunikacyjny w stolicy Wielkopolski. Przejeżdżają tędy tramwaje aż 11 z 19 poznańskich linii. Nie wiadomo jeszcze jak wyglądać będą objazdy. Jest jednak kilka opcji. Być może tramwaje pojadą ulicami: Dąbrowskiego, Przybyszewskiego i dalej Reymonta w kierunku Głogowskiej i Hetmańskiej. Będą mogły także z mostu Teatralnego skręcić w ul. Fredry i dalej pojadą Strzelecką. Pewne jest, że nie pojadą ul. Towarową, na której ułożenie torowiska nie pozwala na skręt w prawo w ul. Święty Marcin. Szczegółowe informacje dotyczące objazdów zarówno dla tramwajów, jak i samochodów Zarząd Dróg Miejskich w Poznaniu opublikuje 6 sierpnia.

Znajdź nas na Google+


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.