Facebook Google+ Twitter

Poznań: Pacjentki oskarżają znanego seksuologa

  • Źródło: Głos Wielkopolski
  • Data dodania: 2010-03-26 15:50

Zarząd Główny Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego zawiesił prof. Lechosława Gapika w prawach członka i superwizora Towarzystwa oraz wycofał mu certyfikat ważności seksuologa klinicznego. Wnioskuje też do sądu koleżeńskiego o wszczęcie postępowania dyscyplinarnego. Z kolei rektor UAM w Poznaniu, gdzie Gapik wykłada od ponad 30 lat, zawiesił go w prawach wykładowcy akademickiego.

Czy poznański seksuolog prof. Lechosław Gapik molestował swoje pacjentki? Takie zarzuty pojawiły się w materiale wyemitowanym w telewizji TVN. Prokuratura nie będzie z urzędu wyjaśniać tej sprawy. Zrobi to tylko wtedy, jeśli pacjentki seksuologa złożą stosowny wniosek o ściganie. Bo przestępstwo polegające na doprowadzeniu kogoś do "poddania się innej czynności seksualnej" ściga się tylko na wniosek pokrzywdzonego.

- Bez wniosku pacjentek nie możemy nawet przeprowadzić czynności sprawdzających. Nie mając ich zgody, nie możemy wkraczać w intymną sferę - tłumaczy Magdalena Mazur-Prus, rzecznik poznańskiej Prokuratury Okręgowej.

Telewizja o zarzutach wobec profesora poinformowała przedwczoraj. Jedna z kobiet twierdziła, że była dotykana w intymnych miejscach po wprowadzeniu jej w stan hipnozy. Na filmie widać też, że terapeuta włożył rękę pod bluzkę pacjentki i dotykał jej piersi. Kobieta nagrała to ukrytą kamerą.

Jednak już kilka miesięcy temu o zachowaniach Gapika dyskutowano w internecie. Negatywne komentarze na temat jego pracy pojawiły się na forum internetowym opiniującym pracę rozmaitych lekarzy.

"Było to dla mnie bardzo traumatyczne przeżycie, myślałam, że takie rzeczy bywają tylko w filmach... Poszłam tam po pomoc, a byłam molestowana, ciężko mi wspominać tamte chwile" - w styczniu wpis tej treści ukazał się na forum dobrylekarz.info. "Na 3 wizycie u terapeuty byłam wykorzystana, naruszył moją fizyczność w imię terapii i dobra małżeństwa (z którym miałam problemy)" - zwierzała się kobieta.

Cały artykuł przeczytasz na stronie Głosu Wielkopolskiego.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Lechosław Gapik terapeutą?! Zdawałam kiedyś u niego egzamin. Poszło gładko. Wchodziłyśmy w trójkę. Koleżanka wpadła na pomysł, by kupić jego najświeższą książkę i poprosić przy okazji o autograf. ;) Pewną anegdotkę już wtedy o nim słyszałam. Faktem jednak jest, że na jego wykładach była duża frekwencja.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.