Facebook Google+ Twitter

Poznań: Pilot awionetki sam zgłosił się na policję

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-09-13 21:57

Odnalazł się pilot awionetki, która wczoraj wieczorem wpadła do Jeziora Uzarzewskiego koło Poznania. Mężczyzna sam zgłosił się na policję - powiedział rzecznik wielkopolskiej policji Andrzej Borowiak.

Pilot w tej chwili składa wyjaśnienia, została też pobrana od niego krew. Według wstępnych informacji mężczyzna tłumaczy, że po wypadku awionetki "był w szoku".

Według świadków pilot awionetki sam dopłynął do brzegu i wsiadł do samochodu wędkarza. Jego los od tamtej chwili był nieznany.

Nurkowie ze straży pożarnej wydobyli samolot z jeziora. Po doczepieniu do maszyny balonów wypornościowych, maszyna wypłynęła na powierzchnię i została odholowana do brzegu. Członkowie Komisji Badania Wypadków Drogowych ustalą, dlaczego awionetka spadła do jeziora. Samolot został rozebrany na części i przewieziony do siedziby aeroklubu w Kobylnicy. Według nieoficjalnych informacji, pilot wykonywał wczoraj wieczorem akrobacje nad wodą. W akcji uczestniczyło w sumie siedem jednostek straży nurkowie z Poznania i Kościana a także policja i pogotowie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.