Facebook Google+ Twitter

Poznań - podatek za deszczówkę jest niezgodny z prawem!

  • Źródło: Nasze Miasto
  • Data dodania: 2010-03-09 12:51

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Poznaniu uznał, że uchwała wprowadzająca opłaty za deszczówkę została wydana z rażącym naruszeniem prawa.

Odpływ do kanalizacji deszczowej. / Fot. MenetekelEfekt jest natychmiastowy – od 10 lutego Zarząd Dróg Miejskich nie podpisuje nowych umów na podstawie których ściągane są pieniądze od poznaniaków, wstrzymał też pobieranie opłat od podmiotów, które takie umowy wcześniej podpisały.

Miasto odniosło porażkę w starciu ze Spółdzielnią Mieszkaniową Grunwald, która nie godząc się na absurdalną opłatę, wniosła sprawę do sądu. Może to być wierzchołek góry lodowej, ponieważ do bitwy sądowej przygotowują się kolejne spółdzielnie. Być może ściągający opłaty Zarząd Dróg Miejskich będzie musiał zwrócić pobrane do tej pory pieniądze.

– Wyrok Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego jest dla nas satysfakcjonujący – mówi Maja Pszczółka, specjalista do spraw komunikacji społecznej SM Grunwald. – Dążymy do zakończenia tej sprawy, ponieważ nie chcemy wprowadzenia dodatkowego podatku obciążającego mieszkańców.

Uchwalona w styczniu ubiegłego roku uchwała Rady Miasta Poznania o wprowadzeniu opłat za odprowadzanie deszczówki do sieci z oczywistych względów nie spodobała się mieszkańcom. Jest to kolejny miejski podatek, a płaci go od lipca ubiegłego roku część właścicieli nieruchomości. Pieniądze trafiają do Zarządu Dróg Miejskich.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.