Poznań Porsche Open: ćwierćfinał nie dla Olejniczaka, półfinał nie dla Luczaka!

W piątek na kortach Olimpii w Poznaniu rozegrano cztery pojedynki ćwierćfinałowe. Dawid Olejniczak nie brał w nich udziału. W drugiej rundzie uległ Francuzowi Jonathanowi Desnieres de Veigy w dwóch setach 7:6, 6:2.

Tak wyglądały korty po ulewie. / Fot. Greta SchonknechtNa korcie centralnym w najlepsze rozgrywał się pierwszy mecz ćwierćfinałowy pomiędzy Hiszpanem Danielem Munoz-De La Navą a Portugalczykiem Frederico Gilem, kiedy z nieba spadł deszcz. W tym momencie Hiszpan prowadził (6:1, 3:1). Niestety pogoda uniemożliwiła rozegranie meczów na dobre kilka godzin.

Zawodnicy wrócili na korty dopiero przed godz. 17, dlatego też gry ćwierćfinałowe rozgrywane były równocześnie.

Wracając do Munoz-De La Navy i Gila, przy stanie 4:1 dla pierwszego, wściekły Gil uderzył kilkakrotnie o ściankę z banerem, rozładowując swoją frustrację. Chyba odreagowanie mu pomogło, gdyż Portugalczyk spiął się i wygrał drugiego seta w tie-breaku 7:6. Mecz zaczynał się od początku bez wskazania na wygranego. Pomimo dobrych crossów, Gil nie zdołał obronić swoich serwisów. Korzystał na tym Hiszpan, który zdobywał kolejne gemy. Portugalczyk próbował wszystkiego, aby rywal nie zdobył dużej przewagi punktowej, ale niestety na próżno. Daniel Munoz-De La Nava wygrał mecz 6:1, 7:6, 6:4 i tym samym awansował do gry półfinałowej.

Frederico Gil / Fot. Greta SchonknechtAustralijczyk polskiego pochodzenia Peter Luczak swoją grą od niechcenia nie zachwycał. Jego przeciwnikiem był Czech Dusan Lojda. Australijczyk nie obroni swojego tytułu. Dość łatwo pozwolił się ograć Czechowi. Na dodatek słabe serwisy nie pomagały mu w zdobywaniu gemów, wręcz przeciwnie, utrudniały. Zdecydowanie lepszy Lojda wygrał 6:2, 6:3.

„Czarny koń” turnieju - 19-letni Rosjanin Andrey Kuznetsov walczył o półfinał z Portugalczykiem Rui Machado. Rosyjski zawodnik zyskał sobie dużą sympatię wśród fanów tenisa, którzy oglądają rozgrywki na poznańskich kortach. Kuznetsov gra bez wysiłku przy równoczesnych mocnych i czystych uderzeniach. Rosjanin nie zwiódł oczekiwań taty - trenera, który niespokojnie oglądał mecz syna, dopingując go w trudnych monetach gry. Nie zawiódł wspierających go mocno widzów. Wygrał mecz w trzech setach 6:2, 5:7, 6:3. W półfinale spotka się z Czechem Dusanem Lojdą.

Pojedynek Francuza Jonathana Desnieres’a De Veigy i Niemca Denisa Gremelmayra skończył się szybko, łatwym zwycięstwem Gremelmayra 6:2, 6:2. W półfinale Niemiec zagra z Hiszpanem Danielem Munoz-De La Navą.

Daniel Munoz-De La Nava / Fot. Greta SchonknechtInformacja z ostatniej chwil: W związku z ulewami deszczu półfinały, które miały odbyć się dzisiaj (sobota) zostaną przeniesione na jutro rano.