Facebook Google+ Twitter

Poznań Porsche Open - eliminacje zakończone

Eliminacjami do Turnieju głównego rozpoczął się poznański challenger. Trzydziestu dwóch zawodników walczyło o przejście do Turnieju, a tylko czterech mogło się do niego zakwalifikować.

Dawid Olejniczak / Fot. Greta SchonknechtDo finału eliminacji doszło dwóch Polaków: Piotr Gadomski i Dawid Olejniczak. Do turnieju głównego zakwalifikował się Dawid Olejniczak.

Dawid Olejniczak 469 w rankingu ATP, rozstawiony z numerem 1 w eliminacjach rozpoczął grę Piotr Gadomski / Fot. Greta Schonknechtod drugiej rundy. Zmierzył się z Mikołajem Szmyrgalą, wygrywając z nim w trzech setach 6:3/3:6/7:5. Finałowy mecz zagrał z Niemcem Patrickiem Taubertem. Polak ograł przeciwnika mocnym serwisem, często zdobywając punkty asami, pewnymi returnami i forhendami. Choć grał dobrze, Niemiec nie pozostawał w cieniu odbierając najtrudniejsze piłki. Dobre rozłożenie sił, notoryczne zagrania drop-shotami wymuszające na Taubercie zagrania przy siatce, doprowadziły do zwycięstwa naszego zawodnika w tie- breakach 7:6/7:6.

Piotr Gadomski 752 w rankingu ATP, na eliminacjach z numerem 8 dość łatwo pokonał w pierwszej rundzie Patryka Pydyszewskiego 6:3/6:2. Mecz drugiej rundy rozegrał z Argentyńczykiem Sebastianem Prieto. Nie był to prosty mecz. Szczególnie wyrównany był w Javier Martin / Fot. Greta Schonknechtdrugim secie, kiedy zawodnicy wygrywali swoje serwisy. Swoje zwycięstwo Gadomski rozstrzygnął w drugim secie w tie-breaku. Ładne długie podania, pewne serwisy i mniej błędów doprowadziły Polaka do finału, w którym zagrał z Czechem Romanem Vogeli. Niestety dobra passa zakończyła się wraz z poczuciem bezradności w połowie pierwszego setu. Fatalne błędy: częste piłki w siatce, autowe forhendy i bekhendy doprowadziły do przewagi rywala, który pewnie zwyciężył wykorzystując osłabienie formy Gadomskiego. Pojedyncze piękne zagrania smeczowe, półwolejowe nie pomogły nadrobić straty. Ostatecznie Piotr Gadomski przegrał 4:6/3:6.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.