Facebook Google+ Twitter

Poznań: Pożar kamienicy na ul. Głogowskiej.

Wczoraj, ok. godziny 18.30, do miejskiego stanowiska kierowania PSP w Poznaniu wpłynęło kolejne zgłoszenie o pożarze, który wybuchł z jednej z kamienic na ulicy Głogowskiej. Oficer dyżury natychmiast zaalarmował jednostki straży pożarnej.

Strażacy musieli zablokować jezdnie, aby skutecznie prowadzić działania ratowniczo - gaśnicze. / Fot. KW PSP Poznań.Po przyjeździe pierwszych zastępów straży pożarnej dowódca podał meldunek, że, że z okien mieszkania na drugim piętrze wydobywa się dym, natomiast na balkonach są uwięzione osoby. Dzięki podstawionym drabinom ewakuowano 5 osób, w tym kilkunastoletnią dziewczynę. W wyniku pożaru poszkodowanych zostało 9 osób. Sześć z nich wymagało hospitalizacji.

Z uwagi na prowadzenie działań ratowniczych i ewakuacyjnych strażacy zmuszeni byli zablokować ruch na ul. Głogowskiej, powodując na ponad godzinę spore utrudnienia w ruchu samochodów a także tramwajów.

Pożar udało się opanować w miarę szybko, nie dopuszczając do dalszego jego rozwoju. / Fot. KW PSP Poznań.Dzięki szybkiemu zgłoszeniu, pożar udało się opanować w miarę szybko, nie dopuszczając do dalszego rozprzestrzenienia się płomieni. Po przewietrzeniu wnętrza kamienicy część mieszkańców mogła bezpiecznie wrócić do swoich mieszkań. W całej kamienicy odcięty został gaz, natomiast prąd odłączono wyłącznie w mieszkaniu, gdzie wybuchł pożar.

Zdjęcia i informacje: Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu.
Więcej informacji na podstronach [b]Polskiego Serwisu Pożarniczego Remiza.com.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.