Facebook Google+ Twitter

Poznań: Pracownicy Cegielskiego wyjdą na ulicę

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-10-05 11:04

Pracownicy zakładów Cegielskiego przejdą dziś ulicami Poznania. Demonstrację po hasłem "W 56-tym żądaliśmy chleba, teraz żądamy pracy" organizuje OPZZ i zakładowa Solidarność.

Organizatorzy oczekują, że w manifestacji weźmie udział około 500-600 osób, a przyłączą się poznaniacy i pracownicy innych zakładów.

Marsz ruszy po zakończeniu pierwszej zmiany sprzed bramy głównej zakładu. Cegielszczacy pójdą pod Krzyże Czerwca 56, a stamtąd przed Urząd Wojewódzki.

Demonstracja jest adresowana przede wszystkim do rządu - powiedział Radiu Merkury Poznań szef Związku Zawodowego Metalowcy Zdzisław Stróżyk. Dodał, że związkowcy oczekuja od rządu, że zrobi wszystko, by jak najszybciej zdobyć nowe zamówienia dla zakładu.

Związkowcy mają żal do rządu, miedzy innymi za brak odpowiedzi na list skierowany do ministra Michała Boniego. "Oczekiwaliśmy pomocy w wejściu na rynek energetyczny z produkcją silników diesla" - tłumaczy Zdzisław Stróżyk.

Kilka dni temu we obronie miejsc pracy i praw pracowniczych demonstrowała Inicjatywa Pracownicza z Cegielskiego. Za kilkanaście dni w tej samej sprawie kolejny, tym razem ogólnopolski protest, zapowiada Solidarność.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.