Facebook Google+ Twitter

Poznań: Proces apelacyjny w sprawie Ryszarda Grobelnego

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-11-27 08:29

W Poznaniu rozpoczyna się dziś proces apelacyjny w sprawie prezydenta Poznania Ryszarda Grobelnego. Proces Grobelnego dotyczy tak zwanego "Kulczykparku".

Sąd Okręgowy uznał, że sprzedaż gruntu w centrum Poznania Grażynie Kulczyk spowodował ponad siedmiomilionową szkodę w budżecie miasta. Na sprzedanym przez miasto gruncie powstała druga część Centrum Handlu i Sztuki "Stary Browar".

W marcu tego roku Ryszard Grobelny i czworo urzędników miejskich zostało skazanych na kary więzienia w zawieszeniu, grzywny i cztero- lub pięcioletni zakaz zajmowania stanowisk związanych z zarządzaniem mieniem komunalnym. Jeżeli sąd apelacyjny utrzyma wyrok, prezydent Grobelny straci stanowisko, a miastem zarządzał będzie komisarz. W ciągu trzech miesięcy odbędą się nowe wybory prezydenckie.

Sąd apelacyjny może także uchylić wyrok. Wtedy proces rozpocznie się od początku. Może też sam ocenić zebrane dowody i prezydenta uniewinnić.
Obrońcy prezydenta Grobelnego będą wnioskować o uniewinnienie lub uchylenie wyroku. Będą powoływać się na błędy w ustaleniach sądu pierwszej instancji.

Sąd po wysłuchaniu stron jeszcze dziś chce ogłosić wyrok. Prezydent Grobelny zapowiedział, że pojawi się dziś w sądzie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.