Facebook Google+ Twitter

Poznań przed Konferencją Klimatyczną

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-11-30 12:31

Osiem i pół tysiąca oficjalnych gości z 86 krajów zapowiedziało już przyjazd na Konferencję Klimatyczną do Poznania.

Ich obrady będzie obsługiwać 900 dziennikarzy z całego świata. Na Targach jeszcze trwają ostatnie przygotowania, ale jutro cały teren będzie już zamknięty. Uroczyste otwarcie konferencji nastąpi w poniedziałek z udziałem premiera Donalda Tuska.

Najważniejsze decyzje polityczne dotyczące ochrony środowiska delegacje rządowe podejmą 11 grudnia. Na Konferencję przyjedzie też prezydent Lech Kaczyński. Obecni będą nobliści Al Gore i Wangari Maathai. Organizatorzy nie wiedzą jednak, w którym dniu przyjedzie Lech Wałęsa. Swoją obecność zapowiadali także, ale nie potwierdzili: Arnold Schwarzenegger i Michaił Gorbaczow.

Z oficjalnych delegacji najbardziej reprezentowana będzie Polska i Dania - przyszłoroczny gospodarz konferencji klimatycznej. Liczna też będzie delegacja Stanów Zjednoczonych - przyjadą wspólnie przedstawiciele prezydenta Busha i prezydenta-elekta Baraka Obamy.

Ministerstwo Środowiska chwali przygotowanie Poznania na przyjęcie gości. Do dyspozycji mają ponad 40 tysięcy metrów kwadratowych powierzchni na targach, 34 sale konferencyjne i sieć pozwalającą jednocześnie na pracę 2,5 tysiąca komputerów. Każdy z gości dostanie dwa pakiety powitalne - poznański i rządowy, a w nich między innymi: ekologiczną torbę, notatniki z ekologicznego papieru, czapkę, szalik, miód gryczany i porcelanową figurkę z Ćmielowa.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.