Facebook Google+ Twitter

Poznań: Ratownicy będą protestować przed oddziałem NFZ

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-03-02 07:05

Ratownicy z Koła, Turku i Szamotuł będą protestować przed poznańskim oddziałem NFZ. Nie zgadzają się z wynikami konkursu na świadczenie usług ratowniczych na swoim terenie, którymi od 1 marca zajęły się inne podmioty.

Ratownicy z powiatowych szpitali obawiają się zwolnień. Uważają też, że ci, którzy przejęli od nich usługi nie są do tego odpowiednio przygotowani. Np. jeżeli doszło do wypadku na terenie powiatu turkowskiego wyjeżdżały karetki z przyszpitalnego pogotowia w Turku. Dyspozytor z Turku przyjmował informacje o zdarzeniu, wysyłał ją z komputera do zespołu ratowników i po kilkudziesięciu sekundach karetka była w drodze do poszkodowanych. Teraz musi dzwonić z informacjami do konińskiego pogotowia i dopiero dyspozytor z Konina wysyła zespół ratowników. Jak powiedzieli pracownicy pogotowia z Turku, wydłuża to dojazd do wypadku o kilka minut.

Ratownicy z Turku, Koła i Szamotuł domagają się unieważnienia konkursu. Wszyscy pojawią się przed siedzibą NFZ w Poznaniu o godzinie 10. Po pikiecie wybierają się na rozmowy do wojewody wielkopolskiego Piotra Florka. O sprawie powiadomili prokuraturę, NIK i CBA. Zarzucają konińskiemu pogotowiu m.in. nieuczciwą konkurencję.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.