Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

16072 miejsce

Poznań: Ratujmy Sołacz - ciąg dalszy

Prezydent Poznania odrzucił wszystkie uwagi mieszkańców Poznania do planu zagospodarowania przestrzennego otuliny Parku Sołackiego. Zaapelujmy do władz Poznania, by nie doprowadziły do katastrofy ekologicznej i zniszczenia Sołacza.

Park Sołacki - Poznań. / Fot. Maciej PłonkaO sprawie Parku Sołackiego pisałam już prawie dwa lata temu . Sprawa ma jednak swój dalszy ciąg.

Kilka lat temu Firma Nickel Development, która jest właścicielem jednej z działek w otulinie Parku Sołackiego, starała się o warunki zabudowy dla kompleksu 25 budynków z czterema mieszkaniami. Na to nie zgodził się Wojewódzki Sąd Administracyjny, a wniesioną skargę kasacyjną odrzucił także, w grudniu 2008 r., Naczelny Sąd Administracyjny. Następnie w Miejskiej Pracowni Urbanistycznej powstał plan zagospodarowania przestrzennego dla Sołacza. Przewiduje on m.in. budowę osiedla 40-45 domów jednorodzinnych na terenie nieużytków pomiędzy ulicami Litewską, Grudzieniec i Niestachowską. Swoje uwagi odnośnie tych terenów zgłosiła m.in. Rada Osiedla Sołacz proponując rozbudowę istniejących parków Sołackiego i Wodiczki i budowę, na terenach zielonych, boisk dla młodzieży. Rada argumentowała swoje postulaty m.in. tym, że tereny pod budowę osiedla należałoby osuszyć, co wyjątkowo niekorzystnie wpłynęłoby na ekosystem Parku Sołackiego doprowadzając do jego szybkiej zagłady oraz zniszczenia całej doliny rzeki Bogdanki i nieodwracalnej utraty "zielonych płuc Poznania".

Prezydent Poznania odrzucił jednak wszystkie (a było ich ponad 60) uwagi mieszkańców do planu zagospodarowania przestrzennego. W tej chwili projekt jest pod obradami radnych. Radni z Komisji Samorządowej zainteresowali się odrzuceniem uwag poznaniaków przez prezydenta i przyjęli uchwałę, w której nakłaniają go do podjęcia ponownych konsultacji z mieszkańcami.
Czy będą ponowne konsultacje - nie wiadomo, jednak każdy z nas może podpisać apel do prezydenta Poznania w sprawie otuliny Parku Sołackiego. Wystarczy odwiedzić stronę internetową Towarzystwa Przyjaciół Sołacza. Na tej stronie znajdują się również informacje o poprawkach, jakie zgłaszali mieszkańcy, a także informacje, w jaki sposób można wziąć udział w obradach Komisji Polityki Przestrzennej, która ma prawo zaopiniować projekt zagospodarowania przestrzennego.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Nie tak dawno był tu co prawda artykuł na temat Sołacza link ale to nic. Sprawa zagospodarowania opisywanych przez Ciebie terenów jest bardzo ważna dla nas - poznaniaków dlatego trzeba o niej mówić głośno gdzie tylko się da! Plus.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.