Facebook Google+ Twitter

Poznań: relacja z targów edukacyjnych

Setki uczniów i studentów przybyły do Poznania, aby zapoznać się z ofertami edukacyjnymi różnych szkół. Nie zabrakło nawet prezentacji placówek specjalnych oraz uczelni zagranicznych. W niedzielę ostatni dzień targów.

Targi Edukacyjne 2008 / Fot. Seweryn LipońskiTo już dwunasta edycja Targów Edukacyjnych w stolicy Wielkopolski, przeprowadzanych tym razem pod hasłem „Edukacja dla zrównoważonego rozwoju”. Swoje propozycje edukacyjne prezentuje blisko 350 wystawców. Największą część stanowią uczelnie wyższe – głównie poznańskie, choć wśród stoisk można odnaleźć także przedstawicieli z innych polskich miast.

Bardzo szerokie grono stanowią też uczelnie zagraniczne. – Jest spore zainteresowanie, głównie ze strony licealistów – mówi Rita Krawczyk, prezentująca ofertę jednej z brytyjskich szkół. – Kierunki, jakie przyciągają największą uwagę, to prawo i biznes.

Iście marynarskie stoisko Akademii Morskiej w Gdyni. / Fot. Seweryn LipońskiRównie intensywnie promują się szkoły ponadgimnazjalne, gimnazja oraz podstawówki. W przypadku tych ostatnich, trudno mówić o zróżnicowaniu ze względu na profil i ofertę lekcyjną, dlatego eksponowane są inne kwestie. Jakie konkretnie? – Bogata oferta zajęć pozalekcyjnych, w tym języki, informatyka, różne kółka – wylicza Katarzyna Ceyza, nauczycielka z SP 18 w Poznaniu. Dodaje, że odwiedzający najczęściej pytają właśnie o zajęcia dodatkowe, a także o bezpieczeństwo szkoły.

Z kolei niektóre gimnazja chwalą się osiągnięciami sportowymi, ustawiając w widocznym miejscu zdobyte trofea. – Nasza szkoła ma oddziały sportowe – wyjaśnia Robert Kobierski z Gimnazjum 54 w Poznaniu, a stojąca obok Magdalena Nowicka pokazuje liczne puchary, wywalczone przez młodych sportowców z tej szkoły. Podobne wystawy przygotowało kilka innych, „usportowionych” gimnazjów.

Oferty uczelni zagranicznych. / Fot. Seweryn LipońskiNiektórzy spośród odwiedzających targi mają upatrzone szkoły, którym chcieliby się przyjrzeć. Tak jak Zuzia i jej koleżanka Ola, które wybierają się do liceum. – Myślałam o LO VIII, konkretnie profil językowy – zdradza nam Zuzia, a Ola dodaje: - Na targach jest fajnie, choć trochę tłoczno. Nie tylko im podoba się cała impreza. - Na pewno będę miał lepszą orientację w ofertach szkół – przyznaje 13-letni Maciek, który na razie planuje pójść do gimnazjum przy swojej podstawówce. Wybrał się jednak z mamą na targi, by zobaczyć inne propozycje, i być może jeszcze zmieni plany. – Jest dużo ofert, niektóre są bardzo fajne, inne mniej.

Z bogactwem propozycji zgadza się pan Dariusz, który z synem poszukiwał dziś szkoły ponadgimnazjalnej, najlepiej gastronomicznej. Zwraca jednak uwagę, iż większość propozycji to licea, a techników jest dużo mniej. – Na razie nic nie znaleźliśmy, ale szukamy dalej – powiedział Wiadomościom24.pl.

Równolegle z Targami Edukacyjnymi odbywają się na obszarze MTP jeszcze dwie inne imprezy: Salon Wyposażenia Szkół oraz Poznańskie Spotkania Targowe – Książka dla Dzieci i Młodzieży. W niedzielę ostatni dzień targów – stoiska można zwiedzać w pawilonach 7, 7a, 8 i 8a, w godzinach 10-16.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Bardzo dobry pisemny reportaż:) + musi być ;-)

Komentarz został ukrytyrozwiń

twój debiut +

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.