Facebook Google+ Twitter

Poznań rozgrzewał się przed biegiem Wings For Life World Run

26 marca o godzinie 15:00 na Stadionie AWF w Poznaniu, odbyły się warsztaty poświęcone bieganiu. Zajęcia były podzielone na zajęcia teoretyczne jak i również praktyczne.

 / Fot. Klaudyna MłynarskaObydwie części poprowadziła Agnieszka Staniewska – przyjaciel akcji biegowej Wings for Life World Run. W trakcie trwania części teoretycznej, biegaczom został przybliżony format biegu Wings for Life World Run, który 4 maja odbędzie się jednocześnie w 35 miastach na świecie, w tym w Polsce w Poznaniu! Na część praktyczną składał się bieg na dystansie wyznaczonym przez limit czasowy – 30 minut.

 / Fot. Klaudyna Młynarska

Bieg jest uważany za jedną z najzdrowszych form aktywności fizycznej. Ta dyscyplina sportowa nie zna ograniczeń wiekowych. Po części teoretycznej podczas której sportowcy dowiedzieli na czym będzie polegać bieg Wings for Life World Run, nadszedł czas na praktykę. Każdy z uczestników warsztatów wziął udział w biegu testowym, podczas którego mógł sprawdzić swoją kondycję i przygotowanie przed majowym biegiem. Dla biegaczy z Poznania, którzy zjawili się na Stadionie AWF czekały specjalne nagrody od firmy New Balance.


Autor zdjęć: Klaudyna Młynarska https://www.facebook.com/mlynarska.photography

***

WINGS FOR LIFE WORLD RUN

Wings for Life World Run to unikalne wydarzenie biegowe. Jego formuła zakłada start w tym samym momencie w blisko 40 miejscach na świecie. Bieg rozpocznie się 4 maja 2014 r. o godz.: 10:00 czasu UTC. W Polsce będzie wówczas godzina 12:00. Pierwszy raz w historii biegów trasa nie ma klasycznej linii mety. Będzie ją wyznaczać jadący za uczestnikami samochód, który wystartuje 30 minut po oficjalnym rozpoczęciu rywalizacji. Bieg zakończy się w momencie, kiedy ostatni zawodnik na świecie zostanie wyprzedzony przez samochód zamykający bieg. W naszym kraju trasa biegu wyruszy z Poznania. Szacuje się, że w tym globalnym sportowym święcie będzie uczestniczyć 150 tys. osób.

Hasło Wings for Life World Run to: „Biegniemy dla tych, którzy nie mogą!”. Celem rywalizacji jest zebranie środków na badania poszukujące metody leczenia przerwanego rdzenia kręgowego.

W budowaniu społecznej świadomości pomagają lokalni Ambasadorowie i Przyjaciele, wśród nich: Monika Kuszyńska – była wokalistka zespołu Varius Manx, Agnieszka Więdłocha – aktorka teatralna i telewizyjna, Jerzy Skarżyński – maratończyk i trener nazywany guru polskich biegaczy, Mateusz Michalski - medalista paraolimpijski, Piotr Kędzia – wielokrotny medalista i olimpijczyk oraz dziennikarze sportowi: Marcin Rosłoń i Rafał Patyra.


Więcej informacji o biegu na stronie: www.wingsforlifeworldrun.com

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.