Facebook Google+ Twitter

Poznań. Rozkrzycz autyzm razem z nami

Mimo dużej ilości osób z autyzmem na terenie Poznania jest to ciągle zjawisko dla wielu nieznane. Osoby te mogą funkcjonować w społeczeństwie, jednak musi być ono otwarte i zapoznane z tym, czym jest autyzm. 11 maja w parku Wilsona.

"Rozkrzycz autyzm razem z nami" - plakat informacyjny / Fot. organizatorRozkrzycz autyzm razem z nami
11 maja, w godzinach 12-16. w parku Wilsona w Poznaniu, odbędzie się piknik "Rozkrzycz autyzm razem z nami".
W atmosferę spotkania wprowadza nas - Irena Duszyńska z fundacji "Mały Piesek Zuzi"

Dorota Michalczak: Kto jest inicjatorem przeprowadzenia akcji "Rozkrzycz autyzm razem z nami"
Irena Duszyńska: Inspiracją do zorganizowania imprezy jest Światowy Dzień Świadomości Autyzmu, który przypada 2 kwietnia.

Wraz z Marysią Hampelską, która pracuje z dziećmi z autyzmem w przedszkolu Nostri Bimbi postanowiłyśmy zorganizować piknik, w trakcie którego będą mogły zaprezentować się organizacje i placówki pracujące z osobami z autyzmem, działające na rzecz ich aktywizacji i integracji.

Bardzo chciałabym, żeby mogli pokazać, jakimi metodami pracują, co robią na rzecz osób z autyzmem. W Poznaniu środowiska, które pracują z osobami z autyzmem są trochę podzielone, nie współpracują, albo po prostu nie wiedzą o swoim istnieniu, dlatego bardzo zależy nam na spotkaniu się w jednym miejscu. Zapoznaniu się, zaczerpnięciu inspiracji nawzajem, bo zależy nam na tym samym.

Drugą ideą jest zaproszenie rodzin osób z autyzmem, aby przyszli, zobaczyli jak wiele się dzieje, ile mają możliwości wsparcia i działania. Chcemy również uwrażliwić nasze społeczeństwo na temat autyzmu. Mimo dużej ilości osób z autyzmem na terenie Poznania jest to ciągle zjawisko dla wielu nieznane. Takie osoby mogą funkcjonować w społeczeństwie, jednak musi być ono otwarte i zapoznane z tym, czym w ogóle jest autyzm.

Zadanie przed Wami nie łatwe
Czeka nas jeszcze wiele zadań - począwszy od logistyki, aż po przygotowanie na najgorszą pogodę, która, na chwilę obecną, nie jest zbyt optymistyczna. Chcemy zorganizować jak najwięcej atrakcji, aby przyciągnąć wiele osób i zarazem zainteresować tematyką autyzmu.

Kto przyłączy się do Waszej akcji?
Do akcji włączyła się Wiara Lecha, stąd pomysł, aby "Rozkrzyczeć autyzm". O godzinie 16. będziemy "wykrzykiwać'" wspólnie hasło, które zostanie wymyślone.

Ogłoszony został konkurs na facebooku - chętni mogą zgłosić swój pomysł na stronie wydarzenia facebooku - rozkrzycz autyzm razem z nami!

Na chwilę obecną planujemy: prezentację każdej organizacji, pokazy psich umiejętności psów z Fundacji "Mały Piesek Zuzi", animację czasu dla dzieci, miny minasy- czyli zabawa z charakteryzacją- na twarzach dzieci będą malowane różne emocje.
Dlaczego? Interpretowanie emocji jest jednym z problemów, z jakim borykają się osoby z autyzmem. Dlatego bardzo ważna jest jasność przekazu, komunikatu.

Czytaj więcej ------->

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

Moi drodzy!

Widok za oknem nie nastraja nas zbyt optymistycznie. Pogoda długoterminowa również. Zatem podjęliśmy decyzję o przełożeniu pikniku "Rozkrzycz autyzm razem z nami".

Nowy termin: 11.05.2013 r.

Osoby chętne w dalszym ciągu zapraszamy do współpracy!
Pozdrawiam,
Irena Duszyńska

Komentarz został ukrytyrozwiń

Justyno, masz pomysł na hasło?
Organizatorzy czekają na propozycje.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Autyzm trwa całe życie, ale jego objawy nie są stałe i zmienne wraz z rozwojem człowieka.
Trzeba dużo cierpliwości i serca dla tych dzieci,(ludzi dorosłych).Rozkrzyczmy
Hasło: w trakcie tworzenia.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Organizatorzy pikniku ogłosili konkurs!

Szukają hasła , które wszyscy wraz z Wiarą Lecha wykrzyczą 6.04. o godz. 16.00
temat: ROZKRZYCZ AUTYZM RAZEM Z NAMI!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.