Facebook Google+ Twitter

Poznań. Rozpoczyna się akcja "Nie spalajmy odpadów"

Akcja "Nie spalajmy odpadów" zorganizowana przez Stowarzyszenie Centrum Promocji Ekorozwoju, skierowana jest do mieszkańców Poznania, którzy będą mogli na ten temat przeczytać ulotkę czy też wziąć udział w wystawie prac konkursowych i spotkaniu informacyjnym zorganizowanym w czasie trwania obchodów Imienin Ulicy Święty Marcin.

"Nie czyń drugiemu co Tobie niemiłe" - akcja uświadamiająca szkodliwość spalania odpadów w piecach przydomowych. Edycja druga"


Stowarzyszenie Centrum Promocji Ekorozwoju zaprasza do udziału w
o przeprowadzanej akcji informacyjnej mającej na celu uświadamianie mieszkańców Poznania o szkodliwości spalania odpadów w piecach przydomowych - projekt sfinansowany został przez miasto Poznań.

Logo stowarzyszenia / Fot. Stowarzyszenie CPEW ramach projektu uczniowie poznańskich szkół podstawowych wezmą udział w zajęciach edukacyjnych, a uczniowie klas IV-VI w konkursie plastycznym "Mój sposób na odpady". Prace konkursowe można zgłaszać do 31 października 2012r., które zostaną wystawione podczas obchodów Imienin Ulicy Święty Marcin - 11 listopada 2012 r.

W czasie trwania akcji rozdane będą broszury informacyjne, na temat szkodliwości spalania śmieci.

Stowarzyszenie Centrum Promocji Ekorozwoju zaprasza wszystkich zainteresowanych do udziału w akcji poprzez oglądanie wystawy prac młodzieży szkolnej oraz rozmowy z członkami stowarzyszenia, w czasie trwania obchodów Imienin Ulicy Święty Marcin.Dym / Fot. Dorota Michalczak

Spalanie odpadów powoduje uwalnianie się do atmosfery szkodliwych substancji powodujących zanieczyszczenie środowiska, a także jest powodem naszego złego stanu zdrowia. Dlatego nie należy spalać w piecach przydomowych takich materiałów jak: butelek plastikowych, przedmiotów wykonanych z tworzyw sztucznych, plastikowych torb foliowych, zużytych opon i innych materiałów z gumy, elementów drewnianych pokrytych lakierem, opakowania po farbach, lakierach, papieru bielonego.

Więcej informacji na stronie internetowej projektu:www.niespalajmy.pl


Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (7):

Sortuj komentarze:

Lektura do poczytania ze strony Ekologia pl:
Cytuję:
Co roku, w okresie jesienno-zimowych pogarsza się jakość powietrza. Odpowiedzialność za taki stan ponoszą zwykli obywatele – najczęściej mieszkańcy domków jednorodzinnych, którzy w ramach oszczędności palą śmieci w piecach. Trują siebie i swoich sąsiadów... koniec cytatu.

Więcej pod poniższym linkiem.
http://srodowisko.ekologia.pl/ochrona-srodowiska/Spalanie-smieci-w-przydomowych-piecach-Czym-to-grozi,16175.html

Komentarz został ukrytyrozwiń

Informacja (Nie spalajmy odpadów) jest jak najbardziej na czasie.
Ja takich rzeczy nie robię. Mamy wykupiony śmietnik który opróżniany jest co dwa tygodnie. Przeważnie i tak nie zapełniamy go. Ponadto firma odbierająca odpadki regularnie za darmo raz w miesiącu odbiera worki (które zresztą za darmo pozostawia) do których odkłada się szkło, plastik, makulaturę...

A co do spalania odpadków w domowym piecu to zgadzam się z Lipkiem. Ja również myślę że spalanie śmieci bierze się z biedy. Osoba biedna jak będzie jej zimno, zamiast segregować odpadki będzie wolała spalić w piecu aby mieć ciut cieplej. Myślę że najpierw należało by wyeliminować biedę ze społeczeństwa a dopiero potem edukować ludzi.
Dorotko, wszelkie plastikowe woreczki takim osobą przydadzą się chociażby na rozpałkę tego czym te osoby będą grzały swój dom. A i nawet opony samochodowe (co prawda nie wiem jak je ćwiartują aby zmieściły się w piecu) są niestety używane do ogrzewania mieszkań. Ludzie ratują się przed zimnem czym się da.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Lipek Dzisiaj 08:38
Zawsze trzeba na coś, lub kogoś zrzucić winą za taki stan rzeczy.
Przedmiotami wykonanymi z tworzyw sztucznych, plastikowymi torbami foliowymi czy oponami to domu nie ogrzejemy. Może jest wygodniej spalić niż segregować?
Dobrze było by gdyby wypowiedział się przedstawiciel stowarzyszenia, o celowości takich akcji.....

Komentarz został ukrytyrozwiń
Gość
  • Gość
  • 24.09.2012 17:11

Mogę się częściowo zgodzić z komentatorem "Lipek",że problem spalania odpadów wynika z niedostatku , ale część ludzi o dość wysokim statucie materialnym też to robi i co najgorsze robi to ze świadomością , na zasadzie aby od siebie . Wiedzą ,że powietrze się zanieczyszcza , ale uważają ,że tego działania ich bezpośrednio nie dotkną . Do takich ludzi dotrzeć jest najtrudniej , tam najczęściej trafiają mandaty , ale ilość ukaranych w stosunku do problemu to kropla w morzu. Może więc te akcje są potrzebne . Jezeli przekonają jednego czy kilku ,to już będzie sukces.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Lipek
  • Lipek
  • 24.09.2012 08:38

Społeczeństwo jest uświadomione więcej niż się niektórym wydaje, takie akcje to tylko po to aby odwalić "robotę " . Społeczeństwo jest po prostu biedne , i ratuje się jak może przed kosztami wywozu odpadów , przed zakupem opału . Nie pomoże nawet dwieście akcji jeżeli nie będzie pieniędzy . I to wszystko. Społeczeństwo XXI wieku nie jest tak głupie ,żeby musiało na plakatach poznawać szkodliwość palenia odpadów , każdy o tym wie bo chyba sam znosi smród i uciążliwość nieczystego powietrza , ale jak nie ma wyboru to co ma robić . Może na ten temat jakaś akcja , jakiś artykulik , jakaś podpowiedź .

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dlatego też stale, społeczeństwo trzeba uświadamiać.
To będzie dobra lekcja edukacyjna.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pomimo wszelakiego rodzaju akcji ludzie nadal spalają odpady, nawet na osiedlowych działkach :(

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.