Facebook Google+ Twitter

Poznań: Rozpoczynają się targi Budma

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-01-19 12:22

W Poznaniu rozpoczynają się największe w Europie Środkowo-Wschodniej targi budownictwa Budma. Bierze w nich udział 1350 wystawców z kraju i zagranicy.

Tegorocznym targom towarzyszy hasło: "Zrównoważone budownictwo - ekonomia, ekologia, człowiek", dlatego wiele miejsca organizatorzy poświecą ekologii. Będzie można się dowiedzieć, między innymi czym jest budownictwo pasywne.

Jak mówi dyrektor Budmy Violetta Pastwa, koszty eksploatacji domu budowanego w tej technologii są bardzo niskie, między innymi dzięki specjalnej izolacji i zastosowaniu pompy ciepła. Do ogrzania takiego domu, o powierzchni 150 metrów kwadratowych, będzie potrzebne zaledwie 300 złotych rocznie.

Przed jednym z pawilonów będzie można oglądać domy drewniane - wykonane z bali, w technologii szkieletowej i prefabrykowane. Na targach powstanie dom, wykonany z najnowocześniejszych materiałów. W drugim i trzecim dniu targów najlepsi polscy rzemieślnicy będą rywalizować w mistrzostwach Polski. Nowością będą mistrzostwa parkieciarzy.

Targi Budma potrwają do piątku. Będą im towarzyszyć Targi Maszyn Budowlanych oraz Targi Budownictwa Sportowego i Branży Szklarskiej. Organizatorzy spodziewają się, że imprezy obejrzy 60 tysięcy osób.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.