Facebook Google+ Twitter

Poznań: Ruch Palikota rozpoczyna spotkania z wyborcami

W środę w Poznaniu ruszyły spotkania działaczy Ruchu Palikota z wyborcami. Czy dyskusja o Kościele i Funduszu Majątkowym zdominuje spotkania? Czy działacze nie obawiają się, że staną się ofiarą własnych akcji i spotkają się wrogim nastawieniem?

W środę w Poznaniu ruszyły spotkania działaczy Ruchu Palikota z wyborcami. Spotkanie w Akumulatorach było pierwszym z serii dziewięciu spotkań posła Macieja Banaszaka oraz władz lokalnych struktur partyjnych z mieszkańcami Poznania oraz okolicznych gmin. Wszystko ma zakończyć się Kongresem Forum Młodych, na którym gościem będzie m.in. Janusz Palikot. Przed spotkaniem inauguracyjnym rozmawiałem z Maciejem Banaszakiem - posłem Ruchu Palikota oraz Beatą Cyrankowską - przewodniczącą Ruchu Kobiet

PJ:Skąd nagle pomysł na organizację spotkań z wyborcami? Do wyborów trochę czasu
Maciej Banaszak, poseł Ruchu Palikota: - Nasza akcja ma na celu dotarcie do wyborców naszego okręgu, poznanie lokalnych problemów, jak również zaprezentowanie programu Ruchu Palikota oraz podjętych przez organizację inicjatyw. Chcemy także przy okazji promować Kongres 1 Maja, który odbędzie się w Warszawie. Zdajemy sobie sprawę, że Ruch Palikota w wielu miejscach postrzegany jest przez pryzmat najbardziej nośnych medialnie akcji i happeningów, które tak naprawdę są tylko jednymi z wielu naszych inicjatyw i drobną częścią programu wyborczego.

PJ: Czy działacze nie obawiają się, że staną się ofiarą własnych akcji i spotkają się z prowokacją czy wrogim nastawieniem zwłaszcza katolickiej części wyborców?
MB: Gorąca dyskusja jest wpisana w nasz zawód zwłaszcza, gdy traktuje się go poważnie. Ruch Palikota łamie pewne tabu i dotyka często spraw, które do tej pory były zwyczajowo nietykalne. Jednak zdecydowana większość Polaków jest coraz bardziej otwarta na dyskusję nie uznającą tabu i przyjmuje racjonalne argumenty poparte konkretnymi liczbami. Odczuwamy wyraźne znużenie polityką w postaci znanej do tej pory – oderwaną od rzeczywistości, problemami, które można szybko rozwiązać, a się ich nie rozwiązuje, oraz politykami – omnibusami potrafiącymi wypowiadać się jednym tchem na temat etyki, budżetu państwa, stopach dyskontowych NBP i chowu nutrii. My takich ludzi nie udajemy. Przez to jesteśmy wiarygodni. Nasza siła tkwi w zespole.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

A. Lukomski
  • A. Lukomski
  • 23.04.2012 20:14

b ten m. banaszak te swoje farmazony bedzie wciskal, przedsiebiorca (sponsorowany przez tate) bez najmniejszych dokonan...kto go by tam chcial sluchac....

Komentarz został ukrytyrozwiń
Dorota Małgorzata Zielińska
  • Dorota Małgorzata Zielińska
  • 22.03.2012 13:21

To jest właśnie normalność - spotkania z wyborcami przez całą kadencję, a nie tylko przed wyborami. Ruch Palikota wnosi nową jakość do polskiej polityki.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.