Facebook Google+ Twitter

Poznań. Ruszyła Szkoła Zielonych Liderów

Zielona Szkoła Liderów ma już za sobą pierwsze szkolenie. Projekt jest skierowany do mieszkańców Poznania i najbliższej okolicy, tym czasem wpłynęły zgłoszenia z różnych rejonów Wielkopolski, a także z innych województw.

Zielony Lider / Fot. Logo projektuNadszedł czas, aby zrozumieć, że przyroda bez człowieka będzie istniała, ale człowiek bez przyrody nie. (Arystoteles)

- Zielona Szkoła Liderów ma już za sobą pierwsze szkolenie - informuje Wiadomości24.pl Jakub Kotnarowski- Koordynator Szkoły Zielonych Liderów.

Projekt jest skierowany do mieszkańców Poznania i najbliższej okolicy, tym czasem wpłynęły 23 zgłoszenia z różnych rejonów Wielkopolski, a także z województwa łódzkiego i małopolskiego. Największe zainteresowanie okazali studenci, którzy już aktywnie działają na rzecz ochrony środowiska, jak również osoby nie znające jeszcze zagadnień związanych w ekologią.

Podczas pierwszego zjazdu w dniach 2-3 kwietnia, uczestnicy poznali i doskonalili swoje umiejętności liderów. Przyszli "Zieloni Liderzy" rozwijali swoje umiejętności w zakresie: zarządzania zespołem, rozwiązywania konfliktów, negocjacji, komunikacji interpersonalnej, itp. Zajęcia prowadził miedzy innymi psycholog Łukasz Drobnik. Miały one charakter wykładowy i warsztatowy, odbywały się także ćwiczenia praktyczne.

Czytaj "Ekostudent" - poznańskie Stowarzyszenie Centrum Promocji Ekorozwoju

Na zajęciach w dniach 9-11 kwietnia uczestnicy dowiedzą się co dokładnie oznacza pojęcie "zrównoważony rozwój" oraz zobaczą, jak w praktyce wdrażają go inni. Swój udział zapowiedzieli przedstawiciele organizacji pozarządowych: Joanna Mieszkonic z Fundacji Aeris Futuro z Krakowa, Agata Rudnicka z Centrum Strategii i Rozwoju Impact z Łodzi, a także Lech Mergiel,
założyciel Stowarzyszenia My Poznaniacy, Lechosław Lerczak, znany poznański działacz organizacji ekologicznych, Joanna Ciechanowska-Barnuś, prezes Fundacji Pro Terra prowadzącej edukacje ekologiczną, a także inni działacze z wielkopolskich organizacji pozarządowych, którzy zaprezentują przykłady swojej pro-środowiskowej działalności.

Zapraszam na stronę Centrum Promocji Ekorozwoju
oraz Zielony Lider


Nie czekaj, zgłoś się! Trwa konkurs Dziennikarz Obywatelski 2010 Roku

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Interesujący projekt, i to w poznaniu !

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.