Facebook Google+ Twitter

Poznań: "Skamielina Dnia" dla Unii Europejskiej

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-12-02 22:09

Dzisiejszą "Skamielinę Dnia" - mało chwalebną nagrodę Konferencji Klimatycznej w Poznaniu - otrzymała Unia Europejska. Nagroda jest przyznawana codziennie na szczytach klimatycznych przez organizacje ekologiczne tym krajom, które w najmniejszym stopniu przyczyniają się do postępów negocjacji.

Magdalena Kropiwnicka z Action Aid International mówi, że Unia jest "skamieliną", ponieważ nie może ustalić nawet wspólnego stanowiska w sprawie pakietu klimatyczno-energetycznego.

Drugą nagrodę "Skamieliny Dnia" otrzymały Arabia Saudyjska i Filipiny, ponieważ państwa te nie mogą porozumieć się w ramach grupy krajów rozwijających się. Trzecie miejsce zajęła tak zwana grupa "Parasol", do której należą między innymi Stany Zjednoczone, Kanada, czy Australia. Zdaniem organizacji pozarządowych, delegaci tej grupy także marnotrawią czas na COP 14, bo nie przygotowali wspólnego stanowiska i muszą robić to dopiero podczas obrad.

W pierwszym dniu szczytu w Poznaniu "Skamielinę Dnia" otrzymała Polska. Według ekologów, zdecydowało o tym między innymi, przemówienie premiera Donalda Tuska otwierające konferencję.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.