Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

25249 miejsce

Poznań spraliżowany przez śnieg

Od środy w Poznaniu spadło 23 cm śniegu. Opady mają utrzymać się do godziny 15. Drogowcy i komunikacja miejska przegrywają walkę ze śniegiem. Poznańskie lotnisko odwołało część lotów.

 / Fot. Dominik RutkowskiPoznań jest jednym z najbardziej zasypanych miast w Polsce. Przez intensywne opady śniegu miasto zostało sparaliżowane. Pomimo pracujących na drogach pługów i solarek drogi są nadal białe, ponieważ drogowcy nie nadążają z odśnieżaniem.

Opóźnione i odwołane loty na poznańskiej Ławicy
Z poznańskiego lotniska zostały odwołane niektóre loty, a wiele jest opóźnionych - Nie odbył się rejs do Warszawy o 5.45, odwołany został poranny lot do Monachium o 7.00, który wczoraj wieczorem nie przyleciał do Poznania. Samolot do Frankfurtu i do Londynu Luton są opóźnione - powiedziała Hanna Surma, rzecznik poznańskiego lotniska w rozmowie z TVN24.

Problemy z komunikacją miejską i kolejową / Fot. Dominik Rutkowski
Duże opóźnienia mają również autobusy i tramwaje komunikacji miejskiej. Pojazdy MPK mają nawet o 50-60 minut. W niektórych miejscach tramwaje nie kursowały w ogóle z powodu zamarzniętych zwrotnic. Jak przyznają przedstawiciele poznańskiego MPK, rozkład jazdy można dzisiaj włożyć między bajki. Pomimo ogromnych opóźnień i zasypanych przystanków, komunikacja miejska jest nadal najsprawniejszym środkiem transportu w Poznaniu.

Zima nie odpuszcza. czekamy na relacje dziennikarzy obywatelskich

Problemy są również z komunikacją kolejową. Praktycznie wszystkie pociągi mają opóźnienia. Większość z nich spóźnia się o kilka godzin. To kolejny przypadek w którym rozkład jazdy przestaje mieć jakiekolwiek znaczenie. - Sytuacja jest kryzysowa. Robimy co się da. Myślę, że w najbliższych godzinach świetnie nie będzie, ale z całą pewnością sytuacja się będzie poprawiać -mówi Łukasz Więcek z Zakładu Linii Kolejowych. Prosimy o uzbrojenie się w cierpliwość.

Korki w centrum miasta / Fot. Dominik Rutkowski
W Poznaniu panują bardzo trudne warunki jazdy. Centrum miasta stoi w ogromnych korkach. Nieodśnieżone drogi nie ułatwiają poznaniakom dojazdu do pracy czy szkoły. Wielu z nich musiało wziąć dzień wolny. Piesi również nie mają łatwego zadania. Zasypane i nieodśnieżone chodniki nadal straszą.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

> Jak przyznają przedstawiciele poznańskiego MPK, rozkład jazdy można dzisiaj włożyć między bajki.

Istonie zgadza się. odczułam to na własnej skórze.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.