Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

28445 miejsce

Poznań spraliżowany przez śnieg

Od środy w Poznaniu spadło 23 cm śniegu. Opady mają utrzymać się do godziny 15. Drogowcy i komunikacja miejska przegrywają walkę ze śniegiem. Poznańskie lotnisko odwołało część lotów.

 / Fot. Dominik RutkowskiPoznań jest jednym z najbardziej zasypanych miast w Polsce. Przez intensywne opady śniegu miasto zostało sparaliżowane. Pomimo pracujących na drogach pługów i solarek drogi są nadal białe, ponieważ drogowcy nie nadążają z odśnieżaniem.

Opóźnione i odwołane loty na poznańskiej Ławicy
Z poznańskiego lotniska zostały odwołane niektóre loty, a wiele jest opóźnionych - Nie odbył się rejs do Warszawy o 5.45, odwołany został poranny lot do Monachium o 7.00, który wczoraj wieczorem nie przyleciał do Poznania. Samolot do Frankfurtu i do Londynu Luton są opóźnione - powiedziała Hanna Surma, rzecznik poznańskiego lotniska w rozmowie z TVN24.

Problemy z komunikacją miejską i kolejową / Fot. Dominik Rutkowski
Duże opóźnienia mają również autobusy i tramwaje komunikacji miejskiej. Pojazdy MPK mają nawet o 50-60 minut. W niektórych miejscach tramwaje nie kursowały w ogóle z powodu zamarzniętych zwrotnic. Jak przyznają przedstawiciele poznańskiego MPK, rozkład jazdy można dzisiaj włożyć między bajki. Pomimo ogromnych opóźnień i zasypanych przystanków, komunikacja miejska jest nadal najsprawniejszym środkiem transportu w Poznaniu.

Zima nie odpuszcza. czekamy na relacje dziennikarzy obywatelskich

Problemy są również z komunikacją kolejową. Praktycznie wszystkie pociągi mają opóźnienia. Większość z nich spóźnia się o kilka godzin. To kolejny przypadek w którym rozkład jazdy przestaje mieć jakiekolwiek znaczenie. - Sytuacja jest kryzysowa. Robimy co się da. Myślę, że w najbliższych godzinach świetnie nie będzie, ale z całą pewnością sytuacja się będzie poprawiać -mówi Łukasz Więcek z Zakładu Linii Kolejowych. Prosimy o uzbrojenie się w cierpliwość.

Korki w centrum miasta / Fot. Dominik Rutkowski
W Poznaniu panują bardzo trudne warunki jazdy. Centrum miasta stoi w ogromnych korkach. Nieodśnieżone drogi nie ułatwiają poznaniakom dojazdu do pracy czy szkoły. Wielu z nich musiało wziąć dzień wolny. Piesi również nie mają łatwego zadania. Zasypane i nieodśnieżone chodniki nadal straszą.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

> Jak przyznają przedstawiciele poznańskiego MPK, rozkład jazdy można dzisiaj włożyć między bajki.

Istonie zgadza się. odczułam to na własnej skórze.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.