Facebook Google+ Twitter

Poznań. Szokujący plakat - "Witamy w Polsce, gdzie CIA torturuje ludzi"

  • Źródło: Głos Wielkopolski
  • Data dodania: 2010-09-22 19:02

"Witamy w Polsce, gdzie CIA torturuje ludzi" - takie hasło głosi wielki banner, który pojawił się na kamienicy na skrzyżowaniu ulic Żydowskiej i Kramarskiej. Widać na nim pracę Michela Valentino, którą można oglądać na wystawie w kontrowersyjnej galerii Abnormals. To kolejny szokujący plakat, po Myszce Miki ze swastyką, jaki pojawił się ostatnimi czasy w Poznaniu.

 / Fot. Waldemar WylegalskiNa plakacie widzimy nagą kobietę w ciąży z workiem na głowie. W tle znajduje się natomiast flaga USA. Praca zawisła na kamienicy za sprawą Abnormals Gallery. Jej dyrektor wyjaśnia, że podobne plakaty pojawiły się także w innych dużych miastach Europy. Celem akcji jest sprowokowanie do rozmów o więzieniach CIA w Polsce.

Galeria planuje pozostawić plakat na kamienicy na trzy tygodnie. Niewykluczone jednak, że zniknie on stamtąd wcześniej, ponieważ konserwator zabytków ma zamiar nakazać jego usunięcie. Jeśli galerie nie dostosuje się do nakazu, grozi jej kara finansowa.

Czytaj również na stronie polskatimes.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

macaco
  • macaco
  • 23.09.2010 10:14

Delikatnie mówić o torturach i udziale polskiego rządu w zbrodniach USA? Dlaczego?

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 23.09.2010 06:26

Zdecydowanie nie odpowiada mi taki styl, jaki prezentują twórcy plakatu. Szokowanie takimi środkami jak dla mnie jest czymś poniżej poziomu i pewnego smaku. Treści jak by nie było bardzo poważne, powinno się przekazywać w taki sposób, by wzbudzały zrozumienie, świadomość itp.
Terapia szokowa i to w takiej formie, nie zwróci uwagi na pewno na problem, tylko na formę przekazu, a to sprawia że autorzy projektu już przegrali.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.