Facebook Google+ Twitter

Poznań: Targi Nowoczesnych Technologii

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-06-16 07:05

W Poznaniu rozpoczynają się największe w Europie Targi Nowoczesnych Technologii Przemysłowych. Impreza - kiedyś nazywana targami czerwcowymi - teraz odbywa się pod hasłem Innowacje-Technologie-Maszyny. Wystawę podzielono na kilka salonów tematycznych.

Specjalną ofertę dla gospodarki przygotowały polskie uczelnie i instytuty badawcze. Na wystawie pod hasłem "Nauka dla gospodarki" będzie można zobaczyć między innymi biometryczny terminal służący do uwierzytelniania osób na podstawie układu żył na dłoni, inteligentny długopis, który diagnozuje dysleksję i systemy sterowania komputerem za pomocą ruchu gałek ocznych lub ust.

Ekspozycja to największa w kraju prezentacja dorobku i potencjału badawczego polskiej nauki. Na oddzielnych wystawach zgromadzono maszyny wykorzystywane między innymi w hutnictwie, transporcie czy logistyce. W całych targach bierze udział prawie 1000 firm. Wystawie towarzyszy konferencja pod hasłem: "Transport szynowy XXI wieku dla Polski".

Na targach będzie też działać Centrum Doradztwa - Innowacje dla Biznesu. Przedsiębiorcy za darmo będą mogli skorzystać z porad. Dowiedzą się, jak znaleźć pieniądze na inwestycje, jak napisać biznesplan i jak chronić własność intelektualną. Targi potrwają do piątku.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.