Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

30077 miejsce

Poznań. Taxi mafia na dworcu? Korporacje boją się zajmować postój

  • Źródło: Głos Wielkopolski
  • Data dodania: 2010-08-21 12:47

- Taxi mafia wciąż rządzi przed Dworcem Głównym - to opinia kierowców z korporacji taksówkarskich. Jak podjeżdżasz "na wydrę", czyli wbrew nieoficjalnym zasadom, możesz mieć kłopot.

Taxi mafia na dworcu / Fot. Marek Zakrzewski/ PolskapresseStawanie na postoju też jest ryzykowne, bo może się wiązać z remontem samochodu. Wojna wśród kierowców taksówek trwa, jednak rozwiązań brak. Efekt? Przed Dworcem Głównym od wielu lat działa prawo silniejszego.
- To samo jest od kilkunastu lat - żali się jeden z kierowców korporacyjnej taksówki, który na zlecenia czeka kilkaset metrów przed dworcem. - Tam się nie podjeżdża, bo można mieć spory kłopot. Mam znajomego, który stoi przed dworcem i podobno tam trzeba komuś płacić haracz. Słyszałem o przypadkach wyciągania klientów z samochodu, niszczenia samochodów, a także o przypadkach pobić. Lepiej poczekać tutaj na zlecenie, podjechać i dopiero zabrać klienta. Bo jak przejedziesz pod dworcem kilka razy wbrew zasadom i cię zapamiętają, to może się to źle skończyć. Młodzi próbują, ja wolę nie ryzykować.

To wersja nieoficjalna, którą potwierdza wielu poznańskich kierowców. Oficjalnie nie dzieje się nic niepokojącego, bo zgłoszenia nie wpływają. Nie wskazuje się winnych, więc nie ma podstaw do wyciągania konsekwencji.

- Docierają do nas słuchy, że dzieją się tam dziwne rzeczy, ale oficjalnych skarg nie ma - zapewnia Krzysztof Zandecki z Wydziału Działalności Gospodarczej. - Dlatego nie ma mowy o wszczęciu jakiegokolwiek postępowania i wyciągania konsekwencji.

Zatem to plotki? Formalnie tak, jednak o ukróceniu "nieistniejącej" sytuacji myślano już w zeszłym roku. Rozwiązaniem miało być wyłonienie korporacji taksówkarskiej, która kompleksowo miała się zająć obsługą dworca. Tak zrobiono na poznańskiej Ławicy, gdzie nieuczciwa konkurencja również dawała się we znaki klientom. Tam ostatecznie wyłoniono jedną firmę, która otrzymała wyłączność na postój i problem zniknął. Przy dworcu, taki wariant na razie nie jest możliwy. Powód? To wiązałoby się ze zmianą organizacji ruchu (wydzielenie dodatkowego postoju) i pociągnęło za sobą spore koszty. Dworzec ma być wkrótce rozbudowany, a to znaczy, że doraźne, kosztowne rozwiązanie, znów musiałoby zostać zmienione.

- W zeszłym roku ta sprawa była już daleko posunięta - podkreśla Krzysztof Zandecki. - Ostatecznie, z powodu budowy nowego dworca decyzji nie podjęto. Sytuacja się zmieni w momencie, gdy planowana inwestycja się zakończy.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Kierowca
  • Kierowca
  • 26.10.2010 21:54

Wystarczy sprawdzić przeszłość kierowców Taxi z białymi kogutami które sotoją pod dworcem, co drugi to były milicjant/policjant ... kto ma z tym poządek zrobić ?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.