Facebook Google+ Twitter

Poznań: Tramwaj potrącił pieszego

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2009-03-16 17:48

W niedzielę, 15 marca, na skrzyżowaniu ulic Grunwaldzkiej i Wojskowej, w stolicy Wielkopolski, miał miejsce wypadek. Pieszy został potrącony przez tramwaj.

Do zdarzenia doszło około godziny 11.00. Tramwaj poruszający się po linii nr 13 z pętli na Starołęce w kierunku Junikowa, ruszając z przystanku Wojskowa, wciągnął pod drugi wagon pieszego, który, jak przypuszcza jeden ze świadków, usiłował wsiąść do odjeżdżającego pojazdu. Ofiara wypadku została przeciągnięta blisko 10 metrów pod pojazdem. Motorniczy, który najprawdopodobniej nie zauważył zaistniałej sytuacji, odjechał.

Akcja udzielania pomocy rannemu przebiegła sprawnie, dzięki jednemu ze świadków wydarzenia, który przytomnie zadzwonił pod numer 999. Niecałe dwie minuty zajęło zespołowi ratownictwa medycznego dotarcie na miejsce. Chwilę później zjawił się także pojazd zakładowych służb ratowniczych Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacji w Poznaniu. Poszkodowany mężczyzna pozostał przytomny i mimo poważnych obrażeń, zachował spokój. Został przetransportowany do pobliskiego Szpitala Wojskowego nr 111, znajdującego się przy ulicy Matejki. Jego stan określa się, jako ciężki.

Świadkowie podkreślają, że wypadek był mocnym przeżyciem. - Usłyszałem głośne uderzenie pod tramwajem, który przejeżdżał przede mną. To, co zobaczyłem, gdy odjechał było przerażające - opisuje młody mężczyzna, który wezwał pomoc. - Widok był makabryczny. W pierwszej chwili byłem przekonany, że widzę zwłoki, jednak gdy tylko zauważyłem, że ten człowiek oddycha, zadzwoniłem na pogotowie - dodaje.

Nie jest to pierwsze takie wydarzenie w tym roku w Poznaniu. Na początku stycznia kobieta wpadła pod tramwaj linii numer 9, przy ulicy Winiarskiej na trasie wiodącej w kierunku ulicy Piątkowskiej. Z ciężkimi obrażeniami trafiła do szpitala.Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Idealny temat do m3g...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.