Facebook Google+ Twitter

Poznań. Tramwaj zmiażdżył samochód osobowy

W środę 26 stycznia kilka minut po godzinie 13 w okolicach ronda Starołęka doszło do poważnego wypadku. Samochód osobowy został przyciśnięty do słupa trakcyjnego przez tramwaj linii numer 17. W wypadku poważnie ranne zostały dwie osoby.

 / Fot. Tomasz Libert/KMSP PoznańDo wypadku doszło na ulicy Starołęckiej tuż przed rondem Starołęka. Samochód, który został zmiażdżony, nadaje się tylko i wyłącznie do kasacji. W wypadku ranny został 50-letni kierowca samochodu oraz 83-letnia kobieta. Z wraku wydobyli ich strażacy. Poszkodowani zostali przewiezieni do szpitala w stanie ciężkim.

Jakie są przyczyny wypadku? To zbada policja, jednak najprawdopodobniej kierowca Fiata Uno wymusił pierwszeństwo. Na szczęście nikomu z pasażerów tramwaju nic się nie stało. Ruch w okolicy wypadku był poważnie utrudniony: - Czekałam na tramwaj 20 minut, po czym poszłam w stronę ronda - mówi Monika, uczennica pobliskiej szkoły - Na całe szczęście ruch na rondzie odbywał się w miarę normalnie i udało mi się dojechać do domu. Ruch został przywrócony po godzinie 15, jednak w okolicach, w których doszło do wypadku  / Fot. Tomasz Libert/KMSP Poznań, tworzyły się korki. Na trasach tramwajów, które nie mogły dojechać na swoje przystanki, kursowała autobusowa komunikacja zastępcza.

Warte uwagi jest to, że w miejscu w którym doszło do kolizji, często zdarzają się tego typu wypadki. Apele policji i mediów nic nie pomagają, a kierowcy w dalszym ciągu ryzykują i myślą "na pewno zdążę".

Więcej zdjęć z tego wydarzenia można zobaczyć tutaj (kliknij!)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.