Facebook Google+ Twitter

Poznań: Umorzono śledztwo ws. spowodowania bezpłodności Wioletty W.

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-12-03 16:35

Prokuratura Okręgowa w Poznaniu umorzyła śledztwo w sprawie spowodowania bezpłodności u Wioletty W. - mieszkanki Błot Wielkich.

Prokuratura zdecydowała o umorzeniu, bo według biegłego podczas cesarskiego cięcia nastąpiły komplikacje i konieczne było przecięcie jajowodów. Kobieta już nigdy nie będzie mogła zajść w ciążę.

Pełnomocnik kobiety - mecenas Heller - Kaczmarska zapowiedziała odwołanie od decyzji prokuratury. Adwokat Wioletty W. powiedziała Radiu Merkury, że jedno z uzasadnień mówiło o zagrożeniu macicy podczas operacji i stąd zdecydowano się na przecięcie jajowodów.

Heller-Kaczmarska ma wątpliwości, co do zasadności takiego działania. Zaznaczyła, że ustosunkuje się do tego szczegółowo w swoim zażaleniu.

Wioletta W. w lipcu tego roku urodziła córkę - Różę. Sprawa stała się głośna po tym, jak sąd odebrał ją matce i przekazał rodzinie zastępczej. Zdaniem sądu kobieta i jej konkubent nie byli w stanie opiekować się dzieckiem. W połowie września jednak zmieniono decyzję i mała Róża wróciła do matki.

W międzyczasie okazało się, że kobieta została bezpłodna po wykonanym przy porodzie zabiegu. W związku z tym pełnomocnik Wioletty W. skierowała zawiadomienie do prokuratury.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.