Facebook Google+ Twitter

Poznań: w piątek PechaKucha Night. Obejrzymy prezentacje błyskawiczne

Czym jest PechaKucha? PechaKucha została wymyślona przez dwójkę architektów - Astrid Klein i Marka Dytham z Klein Dytham Architecture, w 2003 roku w Tokio, na potrzeby spotkań zawodowych. Słowo "pechakucha" (wym. peczakcza) wywodzi się od japońskiego słowa "pogawędka". To jakby rodzaj szybkiej prezentacji, przeznaczonej pierwotnie do rzeczowego przekazania projektów z dziedzin kreatywnych np. sztuki, mody, architektury. Co to dla nas oznacza?

Oznacza to, że w ciągu godziny będziemy świadkami trzech krótkich prezentacji. Każda z nich składać się będzie z 20 slajdów, na prezentację każdego z nich jest 20 sekund. Jedno wystąpienie trwać będzie jedynie 6 minut 40 sekund! W tym krótkim czasie należy pokazać się z jak najlepszej strony, zainteresować widza swoimi pomysłami, pasjami. Jak to zrobić w 6 minut i 40 sekund? I właśnie w tym rzecz - czas trwania takiej prezentacji jest na tyle długi, żeby można było przedstawić ciekawy temat, a jednocześnie na tyle krótki, żeby nie można wejść w zaawansowane szczegóły. Taki charakter prezentacji ma zapewnić jej dynamikę, żywość, a relatywnie krótki czas trwania - skupienie i uwagę. Między prezentacjami słuchacze będą mieli 10 minut, by zadać możliwie jak najwięcej pytań.

Pechakucha jest niewątpliwie bardzo ciekawą imprezą, o niekonwencjonalnej formie i doskonałą okazją do spotkań z ludźmi, którzy są żądni wiedzy i wrażeń. Impreza jest otwarta i ogólnie dostępna, a to oznacza, że oprócz wyznaczonych wcześniej trzech prelegentów, prezentować się może każdy, kto ma coś do pokazania i powiedzenia - wiek, płeć, status zawodowy czy materialny jest bez znaczenia.

Prelegenci, którzy poprowadzą prezentacje dziś wieczorem to: / Fot. mat. promocyjny
Michał Rączka, (opowie o produktywnym lenistwie);
Wojciech Dymowski (opowie o przyczyny porażek start-up'ów),
Jakub Tabedzki - (opowie o projektach w opałach).

Start dziś o godz. 20.20;
Miejsce: Kawiarnia Pod Pretekstem, Dziedziniec Różany;
wstęp wolny.

Źródła: PechaKucha

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Szkoda, że tak póżno włączyłem komputer :(

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.