Facebook Google+ Twitter

Poznań w weekend za pół ceny

W najbliższy weekend, 13 i 14 czerwca, stolica Wielkopolski stanie się bardziej przystępna dla turystów. Dzięki akcji "Poznań za pół ceny" w wybranych hotelach, restauracjach, muzeach będzie o 50 proc. taniej, a niektóre atrakcje turystyczne będą dostępne za darmo.

Plakat promujący akcję "Poznań za pół ceny" 13 i 14 czerwca 2009. / Fot. www.poznan.plW najbliższy weekend w Poznaniu rusza akcja "Poznań za pół ceny". To już druga edycja organizowanej przez Poznańską Lokalną Organizację Turystyczną imprezy, mającej na celu przyciągniecie turystów do stolicy Wielkopolski. Dla przybyłych do Poznania przygotowano szereg atrakcji i zniżek.

Co, gdzie, jak?

Przede wszystkim taniej będzie w wybranych hotelach, restauracjach, pubach i kawiarniach. Szczegółową listę i mapę partnerów akcji można zobaczyć =pl&parent=0. Taniej i ciekawiej będzie w poznańskich muzeach. W sobotę będzie można je odwiedzać za darmo, a w niedzielę w sprzedaży będą tylko bilety ulgowe. Co więcej, w muzeach będzie można podziwiać eksponaty, które normalnie nie są udostępnione zwiedzającym.

Za darmo dostępne będą również wycieczki po Trakcie Cesarsko - Królewskim oraz po Zamku Cesarskim. Taniej będzie w Palmiarni, w Starym i Nowym ZOO. Jedna ze szkół sztuk walki zaprasza na treningi brazylijskiego jiu jitsu, submission wrestling i muay thai. Ponadto turyści będą mogli ze zniżką skorzystać z groty solnej. Tylko w sobotę bez żadnych opłat będzie można odwiedzić Centrum Wycieczkowe Lech przy poznańskim browarze, miłośnicy piwa i wszyscy ciekawscy będą mieli szansę poznać największe tajemnice produkcji złocistego napoju.

Poznań za pół ceny! Nie do wiary! / Fot. www.poznan.plDla zwiedzających udostępniony zostanie zamknięty na co dzień XIX-wieczny pruski fort, którego zwiedzanie uwieńczy inscenizacja historyczna prezentującą potyczkę wojsk polskich i niemieckich w trakcie kampanii wrześniowej w 1939 roku. Oprowadzający po forcie będą ubrani w historyczne mundury, przewidziany jest też obóz wojskowy, zabytkowe pojazdy, stoisko księgarskie oraz wojskowa grochówka.

Kto nie będzie miał ochoty na klasyczne zwiedzanie, może poznać miasto w niecodzienny sposób.
13 czerwca odbędzie się kolejna Gra Miejska. Miasto zamieni się na cały dzień w planszę do gry, a wskazówkami w grze będą pozacierane inskrypcje, ukryte rzeźby i detale architektoniczne. Tym razem gracze ścigać się będą o klucze do wielkiej skrzyni, wystawionej na Starym Rynku. Szczegóły na www.gramiejska.pl

Należy pamiętać o tym, że wszystkie firmy uczestniczące w akcji udzielają rabatów na hasło "Poznań za pół ceny". Trzeba pamiętać by wspomnieć o tym również przy dokonywaniu rezerwacji hotelowych.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Są jakieś problemy z wstawieniem linka do strony ze szczegółową listą partnerów akcji dlatego podaję go tu http://www.poznan.pl/mim/public/wiadmag/news.html?co=print&id=32305&instance=1016&lang=pl&parent=0

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.